Prvú časť tohto článku sme začali mladou, no úspešnou slovenskou značkou pyžamiek Bruuu, ktoré si veľmi rýchlo našli miesto v našich šatníkoch.

Túto časť začneme ekologicky, a to značkou Včelobal, ktorá vznikla, ako samotní zakladatelia tvrdia:spojením lásky k prírode a ručnej práci.”

A čo vlastne ten Včelobal je?

Už samotný názov napovedá, že ide o obaly. Konkrétne o obaly vyrobené zo 100% BIO bavlny a  vosku od slovenských včelárov, ktoré sú určené na potraviny. Tie v nich vydržia dlho čerstvé aj bez využitia fólie.

Čo ocenia najmä vaše deti je ich hravý dizajn. Vyberte si z troch rôznych veľkostí a prispejte tak k prostrediu bez zbytočného odpadu 🙂

Fusakle

Fusakle asi nemusíme nikomu zvlášť predstavovať. Veď patria k priekopníkom s veselými ponožkami na slovenskom trhu. Takmer okamžite si získali našu pozornosť a doteraz sú obľúbeným doplnkom ako žien, tak aj mužov. Postupne expandovali do Česka a tešia sa stále väčšej obľube. Niet sa čo čudovať, slovenský výrobca, kvalitné materiály a skvelý nápad sú zárukou úspechu.

 Čo možno neviete je, že Fusakle obratne reagovali na situáciu okolo Covid-19 a na trh priniesli okrem nápaditých ponožiek aj farebné rúška pre dospelých aj deti.

Barea

Alebo skôr Barejky sú kvalitné prezuvky, ktoré sú príznačné svojou originalitou dizajnu, kvalitou, komfortom, no hlavne zdravotnou nezávadnosťou. Tento slovenský výrobca s dlhoročnou skúsenosťou pôsobí na slovenskom trhu už od roku 2001. Každý pár prezuviek je vyrábaný ručne z materiálov najvššej kvality.

Ak teda prezuvky, jednoznačne Barejky.

Slippsy

Aj vy ste už určite zaregistrovali zamilované páry, či celé rodinky odeté do rovnakého dizajnu šortiek, či zladené ponožky alebo papuče so spodnou bielizňou. Ak vám to už niečo hovorí, ale neviete si vybaviť konkrétnu značku, zrejme šlo práve o Slippsy.

Slippsy je česko-slovenská značka, ktorá vznikla v hlavách dvoch dobrých kamarátov Toma a Mirky, ktorí túžili priniesť na trh trocha radosti. A podarilo sa. Postupne naštartovali výrobu a dnes je „značka Slippsy synonymom hravosti, pohodlia a pozitívnej nálady.“

Hesty socks

Ponožkami sme začali a ponožkami aj končíme, konkrétne značkou Hesty socks. Názov je síce zahraničný, ale ide o rýdzo slovenskú výrobu. Čo určite oceníte je, že okrem bežnej e-shopovej ponuky ponožiek a spodnej bielizne, je možné vytvoriť si vlastný dizajn. Taisto si môžete nechať navrhnúť dizajn od Hesty-odborníkov, ktorí vám podľa vašich požiadaviek vyrobia originálny darček pre rodinných príslušníkov, kamarátov či zamestnancov.

Aj keď sme všetci naučení nakupovať vo výpredajoch čo najlacnejšie kúsky oblečenia, práve pre ich kvalitu končia po veľmi krátkej dobe v zabudnutí našich šatníkov alebo priamo v koši. V týchto dňoch je možno viac ako inokedy potrebné zamerať sa na našich výrobcov a podporiť kvalitu a tvrdú prácu, ktorá nás možno vyjde o pár eur viac, no v konečnom dôsledku sa im budeme tešiť omnoho dlhšie.