Pri výbere perfektného plesového outfitu nezáleží iba na správnej farbe a strihu šiat. O tom, či vám šaty dokonale padnú, rozhoduje najmä to, čo máte pod nimi. Spodná bielizeň, ktorú pod plesové šaty zvolíte, má obrovskú moc. A my vám poradíme, ako si vybrať takú, ktorá zvýrazní vaše prednosti.

Ako vybrať správny typ spodnej bielizne pod plesové šaty?

Výber podprsenky

Výber typu podprsenky sa musí odvíjať najmä od strihu šiat. Ak sa rozhodnete napríklad pre model bez ramienok, klasickou podprsenkou by ste si zarobili na poriadne faux pas. Tá totiž nesmie byť v žiadnom prípade viditeľná. Ako si teda správne vybrať?

Šaty bez ramienok

Ideálna je samodržiaca podprsenka, ktorá je nad prsiami prichytená lepiacim pásikom, vďaka ktorému perfektne drží tvar. PrípadneAk ste však odvážna môžete ísť aj „naostro“ bez podprsenky. Pri niektorých šatách a strihoch na prsiach si to ani nik nevšimne. V niektorých prípadoch to môže pôsobiť naopak vulgárne a nepekne, preto túto možnosť velmi dobre zvážte.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Ako vybrať pančuchy pod plesové šaty? 

Šaty s odhaleným chrbtom

Najvhodnejšou alternatívou je silikónová podprsenka, ktorá vďaka lepivému povrchu drží na hrudníku. Chrbát tak môžete mať bez problémov odhalený.

Šaty na ramienka

Pod ramienkové šaty si môžete dovoliť aj podprsenku s tenkými ramienkami, dajte si však pozor, aby nebola viditeľná. Zvoliť môžete aj samodržiacu verziu. Budete tak mať istotu, že vám nič nebude vyčnievať.

Šaty s hlbokým výstrihom

Niektoré podprsenky sú špeciálne prispôsobené na výrazné dekolty. Medzi košíkmi majú hlbší výrez, vďaka ktorému nebudú vykúkať ani pri odvážnejších šatách.

Jednoduché obtiahnuté šaty

Čipkovaná spodná bielizeň pod plesové šaty je síce maximálne sexy, no pod obtiahnutými šatami bez aplikácií by bola zbytočne viditeľná. Pod takéto šaty si vyberte jednoduchú hladkú podprsenku.

Výber nohavičiek pod plesové šaty

Pokiaľ máte šaty s nariasenou sukňou, nohavičky pravdepodobne až tak veľmi neriešite. Nech si dáte na seba akékoľvek, nebudú narúšať váš outfit. Výber vám však obmedzia obtiahnuté šaty, pod ktoré sú vhodné výlučne jednoduché bezšvové nohavičky

Ako vybrať správnu farbu spodnej bielizne?

Ďalším dôležitým faktorom pri výbere spodnej bielizne je jej farba. Svetlé šaty a tmavá bielizeň jednoducho nejdú dokopy. Ak máte plesový outfit zladený do bielej, krémovej, smotanovej, svetloružovej alebo bledomodrej, vyberte si telovú spodnú bielizeň. Naopak ak je váš outfit v tmavých farbách môžete si dovoliť spodnú bielizeň aj v iných ako len telových farbách.

Nezabudnite na správnu veľkosť spodnej bielizne

Príliš veľké alebo priveľmi tesné nohavičky či podprsenka môžu takisto spôsobiť neplechu. Správna podprsenka nesmie odstávať, no zároveň by vám nemala spôsobovať zárezy na chrbte. Ak neviete svoju skutočnú veľkosť, poraďte sa s nákupnou asistentkou, alebo si zmerajte obvod hrudníka a riaďte sa veľkostnou tabuľkou.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Ako zladiť topánky k plesovým šatám?