Hou, hou, hou – šťastné a ponožkové!

Ako spraviť prekvapenie z darčeka, ktorý je pod slovenským vianočným stromčekom vernou klasikou? Vyčarujte úsmev s ponožkami na mieru! Prezradíme jednoduché rady, ktoré pomôžu vybrať ten správny pár.

 

Hlavne nohy v teple

Najmä ženy sa často sťažujú, že im je na nohy zima. Ak obdarovaná patrí k ľuďom, ktorým býva neustále chladno, poznáme ideálne riešenie!

V zime ju najlepšie zahrejú ponožky z prírodnej vlny Merino alebo špeciálne prispôsobené materiály termoponožiek. Bývajú vysoko hrejivé a príjemné na dotyk. Pomáhajú udržiavať optimálnu teplotu tela. Sú antibakteriálne a vhodné aj pre alergikov.

Oblekový kráľ

Pri rôznych neformálnych rokovaniach už nie je potrebné voliť len starú čiernu klasiku. Ako darček pre elegantného biznismena zvoľte anglický vzor, prípadne ponožky s jednofarebnými bodkami.

Formálnejšie akcie dovoľujú okrem čiernej už aj tmavosivú alebo tmavomodrú verziu. Platí zásada tónu v tóne – ak zvolíte ponožky v rovnakom odtieni ako je farba nohavíc, nohu to opticky predĺži. Ak sú ponožky v farebnom kontraste, nohu to naopak skráti.

Bambusové, bavlnené či vlnené? Kto sa vyzná, ten sa má!

Najmä v zimnom období strávi noha človeka denne v ponožke takmer 18 hodín. Aby správne odvádzala pot, je potrebné zvoliť vhodný materiál.

Ideálne sú pre mužov ponožky z pravej bavlny alebo vlny Merino. Odvedú vlhkosť z nôh a tie následne zbytočne nezapáchajú.  

Farebný svet na lepšiu náladu

“Ak vidíš tento nápis, prines mi prosím pohár vína,” znie text na páre vtipných ponožiek. Najlepšie sú také, ktoré pri vykúkaní z topánok rozosmejú rodinu či kolegov v práci. Sú veselé, farebné, s nápaditým vzorom alebo vtipom.

Kreativite sa v ponožkovom svete naozaj medze nekladú – na trhu nájdete slaninové, s röntgenovým snímkom, v tvare topánok, či s tvárou obľúbenej celebrity… Je len na Vás ako veľmi vyvoláte úsmev na tvári obdarovaného.

Ak vidíš tento nápis, prines mi prosím pohár vína,“ text na páre vtipných ponožiek

Proti kŕčovým žilám a opuchu nôh

Starším ľuďom s pribúdajúcim vekom komplikujú život kŕčové žily. Správnym výberom tzv. kompresných ponožiek im pomôžete zmierniť každodenné bolesti.

Zlepšujú krvný obeh a zmierňujú opuchy. Sú ideálne pre každého, kto je celý deň na nohách alebo má sedavé zamestnanie.