Nová svadobná sezóna je v plnom prúde! Ak ste práve zasnúbení, gratulujeme a vitajte v rušnom, krásnom čase. Keďže v roku 2023 nás čaká veľa svadobných trendov, všetky sme ich zhrnuli do tohto základného zoznamu. Prečítajte si, ktoré svadobné trendy ovládnu rok 2023 vrátane výzdoby, šiat, tort alebo svadobnej kytice.

Trendy svadobné farby roka 2023

Oproti minulému roku ustúpia pastelové farby mierne do úzadia a budú dominovať výraznejšie farebné palety. Pri výzdobe bude prevažovať množstvo terakotových, medených, hnedých a oranžových tónov. Šaty pre družičky ovládnu odtiene drahokamov, jasné odtiene ružovej, oranžovej alebo jemne fialovej.

Ako budú vyzerať svadobné torty?

V tomto roku budú prevládať zložité, kvetinové torty s nádychom luxusu ale tiež úplny opak – Retro torty. Inšpirované štýlmi 50. alebo 60. rokov s množstvom farieb a polevy.

Svadobné kytice

Éra mega kytíc je oficiálne históriou. Trendom budú jednoduché kytice s použitím menšieho počtu druhov kvetov. Skvelým príkladom je napr. kytica z bielych ruží, pretože je jednoduchá, elegantná a pôsobivá.

Trendy svadobné šaty na rok 2023

Výšivky, kvety a rôzne zdobenia

Zložité kvetinové výšivky a ručne vyrábané 3-D ozdoby patria medzi najkrajšie detaily svadobných šiat tohto roka. Obzvlášť nápadné sú v kombinácii s čipkou, tylom a priehľadnými róbami.

Retro nádych

Nafúknutý rukáv je späť! Základ módy 80. rokov sa spája s moderným štýlom: priliehavé strihy až po šaty s plnou maxi sukňou.

Mohlo by vás tiež zaujímať: DRESS CODE na svadbu 

Transformovateľné svadobné šaty

Sú to šaty, ktoré možno premeniť na viacero rôznych vzhľadov alebo štýlov, zvyčajne pridaním alebo odstránením vrstiev, rukávov alebo iných prvkov.

Farebné svadobné šaty

V roku 2022 sme mohli vidieť toľko neviest vo farebných róbach a v roku 2023 ich uvidíme ešte viac.  Existuje toľko úžasných možností, z ktorých si môžete vybrať. Hitom budú kvetinové róby, ružové, modré alebo dokonca červené svadobné šaty! Nezabudnite ku nim ladiť jednoduchšie topánky.

Medzi svadobné trendy budú patriť aj farebné závoje

Závoj bude naďalej kraľovať ako neodmysliteľný svadobný doplnok, no tento rok sa do reči dostala aj farba. Siahnuť môžete po svetlo tylovom závoji v jemných odtieňoch mäty alebo broskyne. Trendom budú aj vyšívané závoje, ktoré sa skvelo hodia k jednoduchším, klasickým šatám.

Ďalšie svadobné trendy v roku 2023:

  • Pohyblivé rozmazané fotografie v retro štýle.
  • Udržateľnosť a intímne / malé svadby.
  • Krátke svadobné šaty sú opäť v kurze.
  • Svadobná krása francúzskej ženy – prirodzenosť, jemný make-up, žiarivá pleť a lesklé vlasy.
  • Originálne miesta na svadbu: svadobná stodola, kaštieľ, svadba pod holým nebom atď.

Týmto veciam sa radšej vyhnite:

  • Prehnané kvetinové aranžmány.
  • Veľké a ťažké svadobné šaty – siahnite skôr po jednoduchosti, klasike a elegancii.
  • Ohňostroje vymeňte za prskavky.

Obrázkový zdroj: Pinterest