Ako si vybrať správnu vizážistku?

Môže to znieť zvláštne, ale ak chystáte svoju svadbu snov budúci rok, je vhodné si zarezervovať dôležitejšie prvky ako šaty, miesto, floristu, hudbu, kaderníčku a vizážistku už teraz, keď vrcholí obdobie dovolenkových zásnub na pobreží pri západe slnka. S výberom tých správnych vám pomôžeme a každý týždeň Vám predstavíme jedného odborníka zo svadobnej brandže.  

Ako prvé si pod mušku vezmeme výber správnej vizážistky, nakoľko si Vašu tvár, a celkovo váš výzor budú všímať ako prvé a pamätať ešte dlho po svadbe. Nie je jednoduché vybrať si v časoch, keď vizážisti rastú ako huby po daždi. Preto Vám predstavíme pár tipov aký make-up si zvoliť na Veľký deň, čoho sa vyvarovať alebo naopak držať pri výbere odborníka – radí Erika Mihálko.

Ako zistíme, či je to tá pravá?

Skoro každá vizážistka má svoju webovú stránku, alebo facebookový profil, na ktorom si môžete prezrieť jej práce. Ak sa Vám jej práca páči, vypýtajte si termín na skúšku. Najlepšie je ísť ešte doobeda, veď aj na svoj Veľký deň sa budete chystať od rána a máte tak možnosť testovať aj výdrž.  Poobede si dajte s kamarátkou drink a spýtajte sa na jej názor. Pozor! Dajte si poradiť len od ľudí, na ktorých názore Vám naozaj záleží, tu totiž platí: čím viac názorov, tým ťažšie si vyberiete. Pri skúške nezabudnite prejsť očkom po kozmetike, ktorú vizážistka používa. Nikdy si nevyberajte takú, ktorá pracuje s kozmetikou, ktorú by ste nikdy na seba nepoužili, je príliž lacná alebo otázneho pôvodu.

Nie je všetko zlato, čo sa blyští!

Dajte šancu aj menej známym vizážistom, veľakrát ich snaha je dôležitejšia, ako keď si zájdete k slávnejšej expretke. Ak má veľa klientok nevie sa Vám riadne venovať a môže Vám pokaziť celý deň. Ak nájdete takú, ktorá Vám rozumie, je milá a ešte k tomu aj krásne nalíči, máte vyhraté. Výsledkom bude Váš kľud ,spokojnosť a vedomie, že Vaše líčenie bude dokonalé. Ak ju oslovíte včas, môže Vás a vaše družičky pripravovať v pohodlí Vášho domova, alebo miesta svadby. Ušetríte tým drahocenný čas, ktorý v ten deň tak letí.

Aký je ten správny, nevestovský makeup?

V prvom rade si treba uvedomiť, že hoci sú nude make-upy na instagramových fotkách krásne, v skutočnosti sa pre nevestu nehodia, jedine v prípade, ak má krásnu, jednotnú a bezchybnú pleť. Budú Vás fotografovať, môže byť vonku 40 stupňov, a väčšina hostí Vás bude vidieť celý deň len z ďaleka. A ešte sme nespomenuli radu gratulantov a stovky pusiniek na líčka. Neznamená to, že si musíte vybrať dymové líčenie a omietku na tvár, vyniknúť môžete aj v jemnejšom prevedení. Správny a pekný makeup, má tri najdôležitejšie prvky a to: kvalitný a trvácny mejkap, pekné  kontúrovanie a úprava obočia. Ak nie ste zvyknutá na rúže, radšej sa sýtym farbám na perách vyhýbajte a sústreďte sa na tmavšie očné tiene. Červený, alebo iný tmavý rúž môže po istom čase miznúť z pier, zájsť do kútikov, alebo ostať po jedle fľakatý. Je potrebné ho častejšie kontrolovať. Takúto variantu si určite otestujte ešte počas skúšky. Ak sa rozhodnete pre prirodzený makeup, vyskúšajte si umelé mihalnice, ktoré zvýraznia oči a otvoria pohľad aj bez tieňovania.

Rada na záver:

Svadobné prípravy sú krásne, a určite ste si už uložili polovicu Pinterestu, ale dobrá odborníčka Vám poradí a ukáže, aký tip make-upu by sa Vám hodil najviac. Nedržte sa silno vyhliadnutých lookov na instagrame, verte, že aj ten najjednoduchší makeup vytvárali artisti hodiny a ešte upravovali vo Photoshope, aby z nich bol každý paf. Život nie sú sociálne médiá, krásna musíte byť tam, a pre ľudí, ktorý Vás prišli oslavovať.

zdroj: Pinterest , Erdősi Tibor