Začalo vám rásť bruško a rozmýšľate nad tým, že sa o pár mesiacov nezmestíte do svojich obľúbených šiat. Nebojte sa, v dnešnej dobe si aj tehuľky prídu na svoje a môžu si vyberať zo širokej ponuky oblečenia. Kamenných predajní s tehotenským oblečením nie je veľa a tak vám poradíme, ako si kúpiť tú správnu veľkosť aj bez vyskúšania.

Ako si vybrať správnu veľkosť?

Najväčším omylom pri výbere tehotenského oblečenia býva to, že mnoho tehuliek predpokladá, že je potrebné kúpiť si o niekoľko konfekcií väčší model, pretože im narastie bruško, alebo priberú pár kilogramov. Tehotenské veľkosti zodpovedajú bežnej konfekcii. To znamená, že ak ste bežne nosievali veľkosť M, aj z tehotenského oblečenia je pre vás vhodná táto veľkosť. Výrobcovia berú ohľad na to, že v istých partiách je potrebné časť oblečenia rozšíriť, prípadne umiestniť namiesto zipsu napríklad gumu, alebo šnúrky. Ak si ale netrúfate, kúpte si konfekciu o číslo väčšiu ale nie viac. Ak by ste sa aj netrafili, do 14 dní môžete tovar v každom obchode vrátiť.

Pri výbere šiat, ale aj iných kúskov zohľadnite nositeľnosť po pôrode. Niektoré modely budete môcť využiť aj po pôrode na bežné nosenie s použitím opasku, alebo ako oversize kúsky. Taktiež dajte pozor na materiálové zloženie oblečenia. Ideálna je bavlna alebo kombinácia s iným materiálom. Vyhnite sa syntetike, aby ste si nespôsobili alergickú reakciu.

Pohodlne aj doma

Keďže v posledných mesiacoch budete pravdepodobne tráviť viac času doma, buďte pripravené aj na túto možnosť. Zadovážte si pohodlné tepláky, alebo legíny a basic tričká, ktoré budete môcť kombinovať s čímkoľvek. Samozrejme, je tu možnosť kradnúť tričká aj z partnerovej skrine 🙂

Nezabudnite však pri zmene šatníka myslieť aj na ďalšie kúsky, bez ktorých sa nezaobídete, ako je pyžamo, alebo spodná bielizeň.

Rátajte s tým, že bežné podprsenky budete musieť na dlhší čas dať bokom. Budete potrebovať väčšie košíky a neskôr aj kojenecké podprsenky, ktoré majú rýchly prístup k prsiam. Navyše takéto podrpsenky poskytujú oporu pri zvýšenej záťaži vzniknutej zväčšením pŕs.

Správnym a vhodne zvoleným oblečením môžete podčiarknuť krásu tohto obdobia a zvýrazniť partie, na ktoré môžete byť právom hrdá 🙂