Oblečenie má veľkú moc. Dokáže zvýrazniť naše prednosti, no pokiaľ si nevyberieme správne, nechtiac upozorníme na svoje nedostatky. Aby ste tomuto problému predišli, je dobré vedieť, aký máte typ postavy. V minulom článku o obliekaní podľa typu postavy sme si ukázali, ako sa obliekať, pokiaľ máte krivky v tvare presýpacích hodín. Dnes sa zameriame na typ postavy zvaný hruška.

Postava v tvare A alebo tzv. hruška sa vyznačuje väčšími stehnami a bokmi, výraznejším pásom a užšími ramenami. Horná polovica tela je teda menšia ako spodná. Ak ste sa v tomto popise našli, prečítajte si tipy a triky, ako sa popasovať so zostavovaním outfitu.

Zamerajte sa na hornú polovicu tela

Sústreďte pozornosť na hornú polovicu tela. Vybrať si môžete vzorované tričká a blúzky, výrazné tuniky a jasné a žiarivé farby. Perfektne zafungujú aj zaujímavé strihy a netradičné materiály. 

Mohlo by vás tiež zaujímať: Ako kombinovať farby v oblečení

Typ postavy hruška – opticky rozšírte ramená

Ak chcete, aby vaša postava pôsobila symetricky, musíte opticky rozšíriť plecia. Túto úlohu zvládnete za pomoci rukávov alebo ramenných vypchávok. Zvoľte napríklad krátke široké rukávy alebo blúzkytopy s veľkými volánmi na rukách. Skvele vám poslúži aj sako klasického strihu.

Rovné strihy ako najlepší priateľ postavy typu hruška

Pri výbere nohavíc, sukní alebo šiat stavte na rovné strihy. Spodná polovica tela by nemala byť nijako nariasená ani zbytočne opticky rozšírená. Skvele vám poslúžia aj strihy mierne do A, ktoré zakryjú väčší objem stehien a bokov. Tak čo milé dámy, ste pripravené vyraziť do ulíc v skvelom outfite?

Mohlo by vás tiež zaujímať: Ako kombinovať obuv s oblečením 

Najlepšie džínsy pre postavu v tvare hrušky

Pokiaľ ide o postavu v tvare hrušky, dôrazne odporúčame zvoliť vysoký „krivý“ strih džínsov ponúkaných mnohými rôznymi značkami. Sú špeciálne navrhnuté pre ženy s menším pomerom pása k bokom a často majú tvarovaný pás, aby sa zabránilo medzerám v páse. Môžete siahnuť po mom jean štýle, boyfriend džínsoch alebo rifliach s rovným strihom. A čo farba? Stavte na tmavý denim, pretože ten vašej postave neuveriteľne lichotí.

Ak je vaša postava skôr v tvare V, obdĺžnika alebo jablka, môžete si o nich prečítať v našich ďalších článkov, ktoré nájdete po kliknutí na odkazy alebo na našom blogu.