Všimli ste si, že to, čo vyzerá dokonale na modelke alebo figuríne, nemusí rovnako dobre ukázať aj na vás? A naopak, vo svojich obľúbených šatách vyzeráte ako bohyňa, no vašej kamarátke vôbec nepristanú? Výber oblečenia závisí vo veľkej miere od toho, aké sme, teda od výšky a typu postavy. V minulom článku sme sa zamerali na typ postavy hruška. Dnes sa zameriame na typ postavy do O, zvanú aj ako „jablko“.

Ženy s touto postavou majú problémovú partiu v oblasti pása a bruška. Pás je dokonca ešte širší ako plecia alebo boky. Je teda jasné, že najvhodnejšie oblečenie je také, ktoré odpúta pozornosť od brucha a zameria sa na inú časť tela.  

Aké strihy sú vhodné pre typ postavy jablko?

Pohrajte sa so zaujímavými strihmi oblečenia, ktoré zakryjú problémové partie. Zvoliť si môžete tričká a topy s empírovým strihom, alebo voľnejšie šatytuniky. Pri výbere oblečenia si dajte pozor na správnu veľkosť, veci na vás nemôžu visieť. Neznamená, že všetko čo je oversized na vás bude aj dobre len preto, že vám to zakryje vaše nedostatky.

Mohlo by vás tiež zaujímať: 5 tipov ako oblečením zakryť veľké bruško 

A čo nohavice?

Ideálne nohaivce pre túto postavu sú také, ktoré kontrastujú s bruchom a zdôrazňujú nohy. Dajte si pozor na to, aby nohavice nezvýrazňovali pás, no takisto aby nepridávali objem vašim nohám,. Ideálnym strihom sú obtiahnuté džínsy alebo elegantné nohavice. Kabáty a bundy, ktoré sú previazané v páse, sú pre vás tabu.

Aké doplnky zvoliť pri postave typu jablko?

Zamerajte pozornosť na tvár a dekolt, a to za pomoci výrazných doplnkov. Vyberte si masívny farebný náhrdelník alebo veľké kruhové náušnice. Skvele vám poslúžia aj doplnky do vlasov ako napríklad sponky a čelenky, alebo slnečné okuliare.

Topánky a kabelka pre postavu v tvare jablka / do O

Netradičná obuv a originálna kabelka sa okamžite stanú stredobodom záujmu okolia. Obujte si elegantné lodičky vo výraznej červenej farbe, metalické topánky či trendy členkové čižmy s haďou potlačou. K topánkam dolaďte štýlovú kabelku alebo malý ruksačik.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Spodná bielizeň, ktorá vám uberie kilá navyše 

Ak je vaša postava skôr v tvare Vobdĺžnika alebo hrušky, môžete si o nich prečítať v našich ďalších článkov, ktoré nájdete po kliknutí na odkazy alebo na našom blogu.