Podobne ako pri prvých slnečných lúčoch zvykneme zo šatníka vyťahovať ľahké saténové či ľanové materiály, v zime intuitívne siahame po teplých vlnenom či zamatovom oblečení. No a o zamate bude dnes „reč.“

Vlnené alebo úpletové odevy sú veľmi komfortné a hrejivé, no častokrát nám v zime chýba v šatníku kúsok sexepílu, o ktorý sa vie krásne postarať práve zamat. Je ženský, luxusný a navyše hrejivý.

Aj keď nás tento rok žiadne veľké silvestrovské párty či rodinné posedenia nečakajú, každá chceme byť krásna keď už nie pre davy, aspoň pre seba a svoju polovičku. Zamatové šaty sú skvelou voľbou ako oslniť a pritom nezmrznúť 🙂

Výber je v dnešnej dobe naozaj široký. Ak nechcete riešiť kilá navyše a poriadne sa pri štedrovečernom stole najesť, zvoľte voľnejší strih, ktorý vás nebude obmedzovať v žiadnom ohľade. Na šarme vám to rozhodne neuberie.

V prípade, že obľubujete obtiahnuté strihy, no na brušku by ste ešte rada popracovala, siahnite po šatách s nariasením práve v tejto línií. Odhalené ramená a rázporok sú veľmi zvodné, strih krásne opíše vašu postavu no bruško ostane skryté v komfortnej zóne nenápadného a veľmi štýlového neriasenia ako v prípade šiat na obrázku nižšie.

Ak ste tá šťastná, ktorú príroda obdarovala bujným poprsím, zrejme často narážate na problém so strihmi, ktoré vám sadnú buď iba v spodnej časti alebo iba v tej vrchnej. V tomto prípade je najschodnejšie siahnuť po kúsku, ktorý sa s touto (ne)dokonalosťou dokáže umne vyhrať. Podobne je to v prípade tmavomodrých šiat, ktoré krásne zvýraznia líniu pŕs, opticky im uberú na objeme a zvýraznia ženské bruško a boky.

Ak má vaša postava formu presýpacích hodín je na mieste zvýrazniť útly driek. Jednou z možností je siahnuť po sexi obtiahnutých šatách alebo zvoliť mini, hravé a veľmi dievčenské šaty s nariasenou sukničkou, výber je na vás.

Zamatové kúsky dnes nájdete v rôznych prevedeniach. Ako pohodlné body, ktoré možno kombinovať so sukňou či nohavicami, nohavice, ba dokonca aj saká. Ak už zvolíte ktorúkoľvek, z možností rozhodne nešliapnete vedľa. Tento rok nájdete zamat aj v najnovších kolekciách Valentina či Chanel-u.