Čo keby sme zelený štvrtok zaviedli každý týždeň? Teraz nemyslíme ten veľkonočný, ale skôr módny zelený štvrtok. Prečo? Zelenú môžeme považovať za jednu z trendy farieb roka 2022. Veľa z nás má však pred touto farbou rešpekt. Nevieme, či sa nám vôbec hodí, s čím ju kombinovať a najmä sa obávame, že zelený trend ostane o pár týždňov v zabudnutí. Toto sú len malé predsudky, na ktoré nájdeme riešenie v dnešnom článku. Odhoďme teda všetky zábrany a podľahnime spolu zelenému štvrtku.

Komu sa hodí zelená?

Jednoduchá odpoveď by bola každému, ale povedzme si úprimne, farebná typológia nie je až taká jednoduchá. Je to doslova celá veda, ktorá nám pomáha pri vytváraní osobnostnej palety farieb. Oblečenie, šperky, vlasy, jednoducho všetko, čo na sebe máme, odráža farebné svetlo. Tento odraz v konečnom dôsledku vplýva na to, ako vyzeráme. Preto sa vám môže niekedy zdať, že červená sa vám vôbec nehodí a naopak v modrej žiarite.

Pozrite si video a zistite, aké farby sa hodia práve vám. Je medzi nimi aj zelená?  

S čím kombinovať zelenú?

Zelená vs. tón v tóne

Všetko má svoje pravidlá a ani kombinovanie farieb v móde nie je výnimkou. Ak nemáte odvahu na hravé kombinácie kontrastných farieb, módny trend outfitov tón v tóne vám dáva priestor na #allingreen outfit. Ak sa rozhodnete obliecť do zelenej od hlavy až po päty, dávajte pozor na správne odtiene zelenej. Druhá možnosť je vybrať si skratku k zelenej dokonalosti v podobe zelených šiat a zelených šľapiek v rovnakom odtieni.

Zelená a neutrálne farby

Rovnako ako je to pri iných výrazných farbách, ani zelenou v kombinácii s neutrálnymi farbami nikdy nič nepokazíte. Je len na vás koľko zelenej doprajete vášmu outfitu. Či to bude len zelený rolákčierne nohavice, alebo outfit doplníte aj zelenými topánkami.

Zelená ako harmonická farba

Teóriu kombinovania farieb sme vám na našom blogu už predstavili, ale opakovanie je matka múdrosti. Harmonické farby sa na Osvaldovom kruhu nachádzajú vedľa seba alebo sú od seba vzdialené o jeden výsek. V prípade zelenej sú harmonické farby modrá a žltá. Dokonalú harmóniu vytvoríte napríklad zeleným sakomžltými sandálmicrossbody kabelkou.

Výrazný zelený kontrast

Pozor! Kontrasty sú len pre odvážne. Ak máte obavy, že by ste sa pri letmých pohľadoch okolia cítili zle, radšej zvoľte prvé dve možnosti. Kontrasty totiž priťahujú pozornosť. Zelená v kombinácii s kontrastnou farbou z Osvaldovho kruhu, ružovou, by určite niekoľko pohľadov prilákala. Čo poviete na kombináciu ružových tenisiek, vaku a zelenej súpravy?      

Ako rýchlo vyhasne zelený trend?

Toto je náročná otázka aj pre nás, pretože móda sa vyvíja veľmi rýchlo. Jedno však vieme určite, zelený trend tu bude s nami minimálne po celý rok 2022. Ak sa obávate, že doplníte šatník o trendy zelenú kabelku alebo zelené lodičky a po mesiaci sa s nimi budete cítiť OUT, tak vaša cesta môže smerovať k pastelovej zelenej. Milované „pastelky“ sú s nami už dlho a dlho ešte aj budú. Sú decentné, jemné a prirodzené. Práve pastelové farby by mali byť súčasťou kapsulového šatníka, ktorý vám vďaka všestrannosti a kombinovateľnosti jednotlivých kúskov, vydrží roky.  

Mohlo by vás zaujímať: Kapsulový šatník – ako kombinovať efektívne.

Presvedčil vás dnešný článok k zavedeniu zeleného štvrtka do vášho módneho týždňa? Nás áno a začíname symbolicky už teraz, na veľkonočný Zelený štvrtok.