Tehuľky to v zime nemajú vôbec jednoduché. Obliecť sa teplo a pohodlne, no zároveň si zachovať svoju ženskosť, je takmer nadľudský výkon. Vďaka týmto kúskom budete pripravená na všetko. 

Tehotenstvo zásadne zmení ženskú postavu. Len máloktorá sa môže pochváliť tým, že stále oblečie svoje pôvodné šaty. Navyše to ani nie je vhodné. Oblečenie prekrývajúce a spevňujúce oblasť bruška neslúži len na zahriatie, ale aj pomáha držať bruško a uľavuje napnutej pokožke. Cez zimu vás zahreje správne vrstvenie a prispôsobivé materiály. 

Tehotenské tričká s dlhým rukávom

Prvá vrstva je základ. V prípade tehotenstva určite začnite bavlneným tričkom s dlhým rukávom. Ak máte menšie bruško, možno si vystačíte aj s obyčajným tričkom, ale z hľadiska pohodlia sú materské strihy pri nosení príjemnejšie. Modely prispôsobené budúcim mamičkám sú dlhšie a bezpečne prekryjú celé bruško. Najmä v treťom trimestri sa môže stať, že vám obyčajné tričká budú krátke.  

Pohodlný čierny tehotenský top nájdete tu.

Kardigány, do ktorých sa môžete zabaliť

Svetre sú „must have“ kúskom zimnej garderóby. Nielenže zahrejú, ale ľahko sa prispôsobia väčšiemu i menšiemu brušku. Z ďalších pletenín oceníte najmä kardigány a pončá. 

Kardigány sú veľmi variabilné, môžete ich nosiť rozopnuté, alebo sa do nich zabaliť. Vhodné sú kúsky so zaväzovaním pod prsiami, aby lepšie držali na brušku. V závislosti od preferencií môžete siahnuť po materských aj klasických modeloch. Oba typy bez problémov vynosíte aj po skončení tehotenstva

Horčicovožltý tehotenský kardigán nájdete tu.

Svetlofialový voľný tehotenský sveter nájdete na TOPANKOVO.sk

Pohodlné predĺžené svetre a šaty z hrejivého materiálu

Nech už sa výrobcovia akokoľvek snažia ušiť pohodlné tehotenské rifle alebo nohavice, vždy vám bude príjemnejšie v šatách. Vaše bruško krásne vykukne v obtiahnutých pletených modeloch alebo svetroch s predĺženým strihom. Aj napriek chladnejšiemu počasiu budú tehotenské šaty jedným z vašich najobľúbenejších kúskov

Teplé pančušky a tehotenské legíny

Poslednými súčasťami odevu, ktoré by nemali chýbať žiadnej tehuľke, sú pančušky a tehotenské legíny. Pančušky si pokojne môžete kúpiť aj klasické, o číslo alebo dve väčšie. Dôležité je, aby ste ich natiahli nad bruško. Ak by guma prechádzala cez neho, budete sa o chvíľu cítiť nepohodlne. Okrem toho môže takýto odev dráždiť maternicu, ktorá bude reagovať nepríjemným tvrdnutím. 

Čo sa týka legín, tých nebudete mať v tehotenstve nikdy dosť. Určite vynosíte aj troje. Základom sú klasické čierne, ale pokojne investujte aj do farebných modelov alebo kúskov s potlačou v štýle rifľoviny.