Máme za sebou už v poradí 10. ročník Mercedes-Benz Fashion LIVE! (MBFL), ktorý sa uskutočnil v nádherných priestoroch Slovenskej národnej galérie v Bratislave. Na prehliadkovom móle sa vystriedalo množstvo talentovaných a známych mien, ich najnovšie kolekcie a ešte omnoho viac! Pozrite sa s nami na to, ako vyzerala jedna z najočakávanejších udalostí tohto roka, ktorá bola plná módy, nezabudnuteľných zážitkov, inovácie a talentu….
a samozrejme nechýbalo ani Topankovo, ktoré dopĺňalo modely nejedného dizajnéra.

Mandach ako nováčik na Fashion LIVE!

Počas prvého večera svoje modely predstavila aj talentovaná dizajnérka Monika Mandač, ktorá vystupuje pod svojou značkou Mandach. Hoci je jej tvorba na česko-slovenskej módnej scéne dobre známa, na MBFL! sa zaradila do zoznamu nováčikov. Svojej piatkovej premiéry sa zhostila bravúrne a v kolekcii Pie in the Sky predviedla niekoľko pútavých modelov. Nechýbali dámske a pánske kostýmy, šaty, či mikiny, ktoré boli inšpirované myšlienkami snov a nočných môr.

Jedna z najvýraznejších bola Lenka Sršňová

Jedna z najvýraznejších slovenských dizajnérok nechýbala ani na tohtoročnom MBFL! Jej farebný rukopis je neprehliadnuteľný a mohli sme ho v plnej kráse vidieť aj na prehliadkovom móle. Jej najnovšia kolekcia LOVEafFAIR oslavuje lásku v jej rôznych podobách. Na mólo tento rok priniesla kolekciu nekonvenčných svadobných šiat, celofarebných modelov, flitrových materiálov či myšlienku modulárnosti odevov.

Eleganciu na mólo priniesla Petra Weingart

V novej kolekcii s názvom Wawes priniesla na prehliadkové mólo Petra Weingart nežnosť, eleganciu a prvky minimalizmu. Inšpirovala sa rytmom, ktoré predstavujú rôzne životné zmeny. V niekoľkých modeloch rafinovane zobrazila spomínané vlny, jedným z najväčších trendov súčasnosti – riasením. Všetky modely boli doplnené topánkami z e-shopu topankovo.sk.

Silvia Zrebná siahla na Fashion LIVE po čistých líniách

Dizajnérka na sobotnom MBFL! predstavila kolekciu s názvom: Another kind of love. Ako sama povedala, celá kolekcia vychádza z útrob lesa a jeho tajomstiev. „Či už ide o les po daždi, pavučinu, hustú hmlu, ale aj trblietavé dažďové kvapky alebo rosu,“ hovorí Silvia Zrebna.

Puojd ovládol Fashion LIVE! svojimi kontrastmi

Michaela Bednárová, dizajnérka, ktorá tvorí pod značkou Puojd, našla spôsob ako na móle vyniknúť. V kolekcii /si:/ nechýbala hravosť, experimentovanie, variácie vzorov, tvarov či rôzne štruktúry látok. Samotné modely nemali ucelený koncept ani tému a jej farebná paleta bola oslavou slnka, leta a lásky k moru.

Mohlo by vás tiež zaujímať:  Trendy jeseň/zima 2023, ktoré zaplavia ulice 

Zlatým klincom druhého večera bol Pavol Dendis

Slovenský dizajnér Pavol Dendis sa netají tým, že rád pracuje s čiernou farbou. Na Fashion Live sme mohli vidieť jeho kolekciu North Star, ktorá zobrazovala príbeh posádky lode. Nechýbalo ani experimentovanie s líniami, surovosť či prepracované strihy.

Petra Kovacs priniesla oslavu ženskosti

Na nedeľnej prehliadke nechýbala ani známa módna návrhárka Petra Kovacs. Jej modely vynikajú svojou odvážnosťou, oslavou ženskosti a farebnými kontrastmi. V najnovšej kolekcii s názvom „Idols“ oslovila nielen svojimi precíznymi strihmi, ale tiež zanechala hlboký dojem vďaka inšpirácii z 60. a 90. rokov filmovej kinematografie.

Fashion LIVE! 2023 veľkolepo zakončil Boris Hanečka

Ako to už býva zvykom aj tento ročník úspešne vyvrcholil nedeľnou prehliadkou Borisa Hanečku. Jeho najnovšia kolekcia bola plná netradičných kombinácií farieb, elegancie a množstva prepracovaných detailov. Samotná prehliadka nebola len módnym zážitkom, ale priniesla divákom dychberúci umelecký zážitok, ktorý doplnili tanečníci, ktorí divákom ležali pri nohách. Modely Borisa Hanečku boli taktiež doplnené o topánky z topankova.

Na móle sa objavili viaceré dizajnérske mená, ako napríklad AiM, Lukáš Krnáč, Mária Štvrtecká, freier a ďalší, ktorí obohatili MBFL! svojimi kreatívnymi modelmi. Nechýbalo ani Topankovo, ktoré dopĺňalo nejeden dizajnérsky outfit.

Vo svete módy nejde iba o oblečenie, ale aj o doplnky a obuv, ktoré dokonale dopĺňajú celkový vzhľad. Preto sme veľmi radi, že sme mohli byť sponzorom Mercedes-Benz Fashion LIVE! a doplniť outfity našimi topánkami.