My ženy stále hľadáme niečo, čo sa nám na nás nepáči a čo by sme mohli vylepšiť. Túžime po dokonalosti, po vytvorení vzhľadu, ktorý nám pomôže cítiť sa dobre vo vlastnej koži. Avšak často sa stretávame s pocitom nespokojnosti. Obdivujeme štíhle a vysoké ženy, ktoré sa na nás usmievajú z tituliek časopisov a reklám, a zároveň túžime po tom, ako im byť viac podobné. Máme pre vás jednu radu. Každá z vás sa ku nim môže priblížiť, aspoň čo sa týka výšky. Pýtate sa ako si opticky predĺžiť postavu a vyzerať tak vyššie? Stačí vám na to len týchto 5 jednoduchých trikov.

1. Ako si predĺžiť postavu s dobrými topánkami?

Asi najbanálnejší trik aký existuje a akým si môžete predĺžiť nohy sú topánky na podpätku. Stavte napríklad na klasiku – čierne topánky na podpätku vytvoria dojem dlhších nôh a eleganciu pri akomkoľvek outfite. Dajte si však pozor na členkové čižmy, ktoré skracujú nohy. Ak chcete optické predĺženie nôh doviesť k dokonalosti vyberte si špicaté topánky. Aj taký detail ako špicaté topánky vie urobiť zázrak.

2. Vertikálne pásiky

Tento trik asi mnohé z vás poznajú. Dajte si však pozor na správny výber pásikov. Vyhnite sa horizontálnym, tie by vašu postavu zbytočne rozšírili. Siahnite radšej po tých vertikálnych, ktoré idú zhora nadol. Vertikálne pásiky vytvárajú ilúziu dlhších nôh a zároveň opticky zúžia vašu postavu.

Mohlo by vás tiež zaujímať: 5 tipov ako oblečením zakryť veľké bruško 

3. Ako si predĺžiť postavu vďaka monochromatickému outfitu?

Jedným z najefektívnejších spôsobov, ako dosiahnuť ilúziu vyššej postavy, je zvoliť si monochromatické outfity. To sú také, ktoré pozostávajú z jednej farby alebo odtieňov jednej farby. Monochormatické outfity vytvárajú dojem jednotnosti a vaša postava bude vyzerať opticky vyššia.

4. Dobre padnúce nohavice / rifle

Siahnite po nohaviciach s vysokým pásom. Okrem toho, že vám krásne predĺžia nohy vám zároveň pekne schovajú kilá navyše. Čo sa týka dĺžky nohavíc, voľte čo najdlhšie a také, ktoré majú vysoký pás, nie nízky! Vieme, že aktuálne sú veľmi trendy práve nohavice s nízkym pásom, no ak chcete pôsobiť vyššie, nenoste ich.

5. Ako si predĺžiť postavu vďaka stylingu topu

Tričko, top či košeľu si nenechávajte voľne padnúť. Pokiaľ totiž nosíte top vystrčený, zbytočne vám to pridá na objeme a budete vyzerať mohutnejšie a nižšie zároveň. Vždy si top zastrčte do nohavíc a neprekrývajte si ním pás.


Mohlo by vás tiež zaujímať: Módne trendy 2024: Najväčšie módne trendy z prehliadkových mól 

Ďalšie stylingové tipy:

  • Čím menej objemné oblečenie, tým lepšie!
  • Dlhší trenchcoat, či predĺžená bunda vám pridajú aj centimetre navyše.
  • Siahnite po výstrihu v tvare V.
  • Vyhnite sa voľným šatám, dajte prednosť opasku.

Viac článkov zo sveta módy, aktuálnych trendoch, vzťahoch či beauty sveta nájdete na našom blogu FashionSecrets.