Modrá je už odmalička považovaná za chlapčenskú farbu. S dievčatami je spájaná skôr ružová alebo červená. To však neznamená, že by ste ju mali úplne vylúčiť zo svojho šatníka. Práve naopak, modrá pristane blondínkam, brunetkám aj tmavovláskam, a je vhodná pre ženy každého veku.

Pokojná a jemná

Čo vám napadne, keď sa povie modrá? Niektoré z nás si predstavia širokú modrú oblohu, iné priateľské more s priezračnou vodou. Presne to evokuje modrá, keď ju máte na sebe – pokoj, jemnosť, uvoľnenosť, oddych a nekonečné možnosti.

Energia modrej farby

Modrá vyjadruje stabilitu. Už pri pohľade na ňu v nás vyvoláva pocit bezpečia a radosť. Je vyhľadávaná aj pri meditácii a podporuje sústredenie. Ženy v modrej pôsobia múdro a rozhodne. V ich živote prevláda pokoj a poriadok. Vyhýbajú sa chaosu a zameriavajú sa na výsledky.

Modrá v praxi

Tmavšie odtiene modrej sú často vyhľadávané na udalosti, ktoré si vyžadujú profesionalitu a serióznosť. Rozhodne v nich zabodujete v práci, na pohovore, alebo na pracovnom stretnutí. Kombinujte s bielou, čiernou, šedou alebo tmavozelenou.

Modrozelená a svetlejšie farby sú ideálne do letného počasia. Zladiť ich môžete s kontrastnou žltou, červenou alebo ružovou. Takáto modrá je vhodná na každodenné nosenie, ale aj na špeciálne príležitosti, ako sú svadby alebo plesy. V kombinácii so striebornými alebo diamantovými doplnkami budete vyzerať naozaj famózne!