Možno ste si všimli, že v móde sa všetko opäť vracia. Trendy z 80. a 90. rokov sú späť v našich uliciach rovnako ako aj nohavice s vysokým pásom. Tento štýl pomáha zvýrazniť siluetu a pri kombinovaní s inými kúskami oblečenia sa dokážete pekne vyblázniť. Prečo by ste ich mali zaradiť do svojho šatníka aj vy a s čím ich najlepšie kombinovať? To všetko a ešte omnoho viac sa dočítate v našom článku.

Nohavice s vysokým pásom ako ich nosit..

Nohavice s vysokým pásom vám predĺžia nohy

Táto výhoda je hlavne pre vás, nižšie dievčatá a ženy, ktoré si lámete hlavu so svojou výškou. Nohavice s vysokým pásom vám síce centimetre nepridajú, no nohy vám predĺžia aspoň opticky. Vytvoria ilúziu toho, že váš pás je umiestnený vyššie, vďaka čomu budú pôsobiť dlhšie aj vaše nohy. Ak si oblečenie široké nohavice s vysokým pásom v kombinácii s opätkami, celý dojem ešte viac umocníte.

Oblečte si nohavice s vysokým pásom, aby ste vyzerali štíhlejšie

Vďaka nohaviciam s vysokým pásom zvýraznite svoje prednosti a zakryjete nedostatky. Stačí si len vybrať správny strih, ktorý lichotí vašej postave. Zvoliť môžete úzke džínsy s vysokým pásom alebo obtiahnuté kožené nohavice. Veľmi obľúbené sú aj voľné strihy nohavíc, ktoré sa v páse zužujú. Dbajte však na to, aby vám džínsy s vysokým pásom alebo nohavice správne sedeli.

Zvýraznite svoj pás vďaka nohaviciam s vysokým pásom

Vysoké nohavice sústredia pozornosť okolia na váš pás, ktorý je symbolom ženskosti. Doplňte ich štýlovým opaskom, striebornou reťazou alebo šatkou, ktorú si priviažete namiesto opaska. Pri kombinovaní s inými kúskami oblečenia by ste však mali brať ohľad na strih a výšku nohavíc s vysokým pásom.

S čím a ako kombinovať nohavice s vysokým pásom?

1. Vrchný odev zastrčte do nohavíc s vysokým pásom

Aký zmysel má nosiť nohavice s vyšším pásom, ak ich budete zakrývať topom alebo blúzkou? Skúste si károvanú košeľu, obľúbené tričko alebo top s dlhým rukávom zastrčiť do nohavíc s vysokým pásom. Malý stylingový tip od nás: po zastrčení topu zdvihnite ruky nad hlavu. Ak tak urobíte, vytiahnete to správne množstvo látky a získate dokonalý pás.

2. Zaraďte do svojho šatníka crop topy!

Crop topy sú ako stvorené pre nohavice s vyšším pásom. Môžete tiež nosiť krátke svetre s krátkym alebo dlhým rukávom, podľa štýlu, ktorý sa vám najviac páči. Vyhnite sa však crop topom, ktoré odhaľujú až príliš.

3. K nohaviciam s vysokým pásom sa hodí predĺžená bunda alebo sveter

Pohrajte sa s proporciami a oblečte si nohavice k dlhej bunde alebo svetru. Vyhnite sa však krátkym a objemným bundám, ktoré vytvárajú hranatý tvar, pretože váš pás bude vyzerať širší.

4. Vyberte si správnu obuv a predveďte svoje topánky

Tieto nohavice sa veľmi dobre hodia k vysokým opätkom, pretože dosiahnu efekt predĺženia nôh. Siahnite po čižmách na vysokom opätku alebo lodičkách, hlavne ak máte drobnú postavu. Ploché topánky fungujú lepšie pre ľudí s dlhým trupom.

5. Vytvorte formálny vzhľad s nohavicami s vysokým pásom a nezabudnite na doplnky!

Džínsy s vysokým pásom nemusia byť výlučne ležérne. Preneste ich na pracovisko alebo slávnostnú príležitosť. Vyhnite sa roztrhaným alebo ošúchaným džínsom s vysokým pásom. Okrem toho môžete zvýrazniť svoj pás opaskom, vďaka čomu vytvoríte vizuálny efekt rozdelenia tela na polovicu. Vyberte si jeden v rovnakej farbe ako odevy, aby ste štylizovali a predĺžili vašu siluetu.

Ktoré farby spolu kombinovať pre vytvorenie dokonalého looku? Prečítajte si náš článok Ako kombinovať farby v oblečení.