Dámske košele sú nadčasový a univerzálny kúsok, ktorý nemôže chýbať v žiadnom ženskom šatníku. Patria do must-have balíčka, ktorý by mala mať v skrini každá milovníčka elegancie, ale aj basic diva. Ak máte pocit, že košele nie sú vaša šálka kávy, prečítajte si, prečo by ste ich mali do svojho šatníka zaradiť aj vy. Možno zmeníte názor…

1.      Košeľa je vhodná na akúkoľvek príležitosť

Aký je ideálny outfit na pracovný pohovor? Košeľa! Čo si oblečiete na príjemnú jesennú prechádzku? Košeľu! Po akom kúsku siahnete, keď sa chystáte na párty? Myslíme, že odpoveď je viac ako jasná…

S dámskou košeľou nemôžete nič pokaziť. Pokiaľ chcete pôsobiť elegantnejšie, oblečte si sukňu a pridajte výrazné doplnky. Pre ležérny look zvoľte napríklad rifle a tenisky. Jeden-dva typy vám postačia na akúkoľvek príležitosť a ak ich viete dobre zladiť, nikto si ani nevšimne, že máte tú istú košeľu dvakrát.

2.      Košeľa pasuje každému typu postavy

Košeľa je veľmi prispôsobivý kúsok, ktorý sa hodí štíhlym kočkám, ale aj sexy bacuľkám. Vyberte si správny strih, ktorý bude lichotiť vašej postave a zvýrazní prednosti. Vysokým babám najviac pristane predĺžená košeľa rovného strihu; skrátené modely alebo košele s viazaním cez pás sú ideálne pre nižšie ženy.

3.      Kvalitná košeľa vás nesklame

Extrémne predražené kúsky vám síce nezaručia kvalitu, no pokiaľ hľadáte pohodlný a pekný materiál, niekedy je dobré investovať troška viac. Ideálne sú košele zo 100 % bavlny, no takisto aj ľanové alebo hodvábne prevedenia.

Ak natrafíte na jeden z týchto materiálov a budete sa v ňom cítiť príjemne, uprednostnite kvalitu pred nízkou cenou. Predsa len, je lepšie mať jeden perfektný kúsok ako tri, ktoré si na seba v živote nedáte, pretože vám nevyhovuje materiál.

4.      Košeľa je celoročný odev

Je úplne jedno, či teploty vonku dosahujú maximum alebo prevláda treskúca zima – košeľa je vhodná do každého počasia. Počas leta k nej pridajte krátku sukňu alebo šortky, a ak sa vonku ochladí, prehoďte cez ňu pulóver alebo kardigán.