Momentálne chtiac-nechtiac trávime doma viac času ako zvyčajne. Má to však aj svoje výhody: môžeme sa venovať mnohým aktivitám, ktoré sme počas roka odkladali zo dňa na deň. Jednou z nich je aj reorganizácia šatníka. Ako sa s touto úlohou popasovať?

My ženy veľmi rady skladujeme. Nechávame si veci, do ktorých raz schudneme, alebo naopak si ich odkladáme pre prípad, že by sme nejaké to kilečko pribrali. Nevyhadzujeme oblečenie, na ktoré máme pekné spomienky, ktoré sme v minulosti milovali, ale aj také, ktoré nám pripomína nejakú špeciálnu udalosť alebo miesto. V teoretickej rovine to môže vyzerať ako milý a nostalgický nápad, no v skutočnosti je z toho poriadny miš-maš. A odnáša si to náš šatník, ktorý praská vo švíkoch. 

Ako na preplnený šatník? 


Pokiaľ neviete, ktoré kúsky zo šatníka vyhodiť, riaďte sa jedným základným pravidlom. Ak ste niečo nemali na sebe viac ako rok, darujte to alebo predajte. Rovnako sa zbavte aj roztrhaných, obliatych alebo inak poškodených kúskov a nezmyselných trendov z minulých rokov. Ak plánujete vymeniť celú skriňu za novú, máme pre vás tip. Novú šatníkovú skriňu si vyberte podľa vášho cenového stropu, materiálu alebo farby tak, aby ladila so zvyšným nábytkom izby.

V šatníku si nechajte: 

Nadčasové kúsky 

Biela blúzka, office sukňa, čierna koženková bunda a vyblednuté džínsy – viete, čo majú tieto kúsky spoločné? Sú IN teraz, a budú aj o 5 rokov. Nadčasové oblečenie vám zaručí, že nemusíte svoju skriňu obmieňať každú sezónu. Okrem toho, nech ho skombinujete s čímkoľvek, vyzerá naozaj famózne. 

Farby, ktoré vám pristanú

Hovorí sa, že každej žene pristane akákoľvek farba, len musí nájsť svoj odtieň. Vyberte si farby, v ktorých sa cítite dobre, oblečte si ich a postavte sa pred zrkadlo. Ak ste s tým, čo vidíte, spokojná, kúsok môže vo vašom šatníku ostať. Ak však máte pochybnosti, dajte na inštinkt a zvoľte iný odtieň z danej farby. Medzi univerzálne farby, ktoré sú vhodné pre väčšinu žien, patria napríklad žltá, zelená, červená a hnedá.

Rozdeľte si oblečenie podľa sezóny

Jarná sezóna je už tu, preto si na ňu urobte miesto. Do popredia dajte kúsky, ktoré sú príznačné pre aktuálne obdobie, a ťažké zimné bundy a hrubé svetríky môžete odložiť do vrchnej poličky. Vytvoríte tým dostatok miesta a pri výbere oblečenia sa nemusíte prehrabovať medzi vecami, ktoré si aj tak nemôžete obliecť. 

Upracte si šatník podľa farieb

Skvelým spôsobom, ako vniesť organizáciu do svojho šatníka, je zoradiť jednotlivé kúsky podľa farieb. Perfektne to vyzerá a šetrí to čas – výber outfitu bude niekoľkominútovou záležitosťou. Šatník môžete rozdeliť na svetlé a tmavé farby, alebo začať tou, z ktorej máte najviac druhov oblečenia.