Pamätáte sa na americký seriál Dr. Quinnová? Krásna doktorka Mike sa prisťahovala do malého mesta, kde vykonávala lekársku prax. Jej srdce si získal mužný Sully a my sme s napätím hltali každý jeden diel. Seriál je však viac ako len romantický príbeh, nájdeme v ňom množstvo módnych inšpirácií, vďaka ktorým zahviezdite túto jeseň a zimu.

Tohtoročnú jeseň ovládne western a vy si ho môžete užiť v plnej paráde. Inšpirujte sa nasledujúcimi kúskami, ktoré dodajú štýl a šmrnc vášmu jesennému šatníku. Dr. Quinn 21. storočia je pripravená na scénu!

Vykročte štýlovo

Začnime pekne odspodu. Jazdecké topánky sú alfou a omegou každého westernového outfitu. Je jedno, či sa naozaj chystáte na kone alebo len s kamarátkou na kávu, do práce či do klubu. Členkové koženkové čižmy sú univerzálny kúsok, ktorý sa hodí naozaj kamkoľvek.

Vsaďte na úzku špičku, výrazné vzory a zemité farby. Jazdecké čižmy môžete skombinovať napríklad s vyblednutými držínsami, hnedou áčkovou sukňou s gombíkmi alebo bielymi čipkovanými šatami.

Elegantná strana divokého západu

Myslíte si, že westernový štýl nemôže byť elegantný? Tak to ste na veľkom omyle. Vytiahnite zo skrine maxi sukne, košele a pridajte výrazný romantický doplnok, ako napríklad brošňu alebo opasok. A voilá, elegantná diva z divokého západu je pripravená do mesta!

Ukážte svoju silu klobúkom

Neoddeliteľnou súčasťou westernového štýlu je klobúk. Okrem toho, že pôsobí trendovo a žensky, má aj svoje praktické využitie. Slúži ako ochrana proti ešte často silnému jesennému slnku a skvele vám poslúži aj počas silného vetra alebo náhleho dažďa.

Zvoľte hrubšie klobúky v odtieňoch hnedej, čiernej, šedej a tmavozelenej. Tento doplnok hravo nakombinujete s koženkovou bundou, strapcovou sukňou a s výraznými jazdeckými topánkami.

IN vďaka koži a strapcom

Ďalším charakteristickým znakom westernu sú strapcové a kožené kúsky. Fantázii sa medze nekladú – je len na vás, či budú pokrývať každú časť odevu alebo z nich spravíte iba čerešničku na torte vášho outfitu. Vybrať si môžete napríklad strapcovú kabelku v hnedej alebo čiernej  farbe alebo hnedú koženkovú bundu.

zdroj: pinterest