Otázka, ktorá môže mnohých od návštevy divadla odradiť. Divadelné predstavenie je výnimočná udalosť, ktorá si žiada špeciálny outfit. Ako sa však správne obliecť? Čo si do divadla obuť? Akú kabelku zvoliť? V tomto článku vám poradíme a zohľadníme tiež ročné obdobia a typ predstavenia. Pretože je rozdiel obliecť sa na premiéru a na zájazdové predstavenie v kultúrnom dome.

Klasické divadelné predstavenie

Aj pri bežnom divadelnom predstavení ako je napr. činohra alebo muzikál musíte zvoliť elegantný, adekvátny outfit. Je to ako keby ste si do posilňovne obliekli šaty a lodičky. Nebolo by to pohodlné ani vhodné, preto má každá udalosť svoj dress code. Návšteva divadla je na tom úplne rovnako.

Môžete siahnuť po elegantných šatách po kolená, skombinovať sukňu s elegantným topom alebo si vybrať nohavicový kostým. Ak si nie ste istá výberom „little black dress“ (malé čierne šaty) sú stávkou na istotu. Obuť si môžete topánky na podpätku a celý outfit podčiarknuť šperkami a kabelkou.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Ako si správne vybrať parfum 

Čo si obliecť do divadla na špeciálne predstavenie: premiéra, balet či opera

Je jedno či pôjde o činohru, balet alebo operu, vo všeobecnosti platí, že každá premiéra si žiada špeciálne oblečenie. Dámy by mali siahnuť po šatách s dlhším rukávom a s dĺžkou po kolená. Siahnite po lodičkách s uzavretou špičkou na podpätku. Zabudnite na odhalené ramená, minišaty, ale taktiež na obrovské tortové šaty! Takýto dress code je neprípustný. Zvoľte dress code v štýle Black tie. Páni by mali siahnuť po obleku alebo smokingu.

Čo si obliecť do divadla v lete?

Ak ste si mysleli, že ročné obdobie nemá vplyv na vaše oblečenie do divadla, mýlili ste sa. V lete dajte prednosť ľahším a vzdušným materiálom. Platí to rovnako ako pre šaty, tak aj košeľu, sukňu alebo iný kus oblečenia, ktorý si zvolíte. Čo sa týka dĺžky sukne, tú môžete mierne skrátiť, výnimkou sú premiéry, tam platia rovnaké pravidlá, ktoré sme spomenuli vyššie. Ako obuv zvoľte lodičky alebo sandále. Páni v letných mesiacoch môžu sako nechať v šatni a ísť do sály len v košeli. Nakoľko však v lete prebiehajú divadelné prázdniny, s najväčšou pravdepodobnosťou vás 40 stupňové teploty pri návšteve divadla určite nezaskočia.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Ako udržať oblečenie ako nové čo najdlhšie 

Čo si obliecť do divadla v chladnom počasí?

Počas chladných mesiacov určite siahnite po hrubších pletených šatách, nohavicovom kostýme, elegantnom overale alebo sukni. Lodičky vymeňte za čižmičky na podpätku doplňte teplý kabátik a kabelku. Veľkým módnym faux pas je, keď si dámy vezmú k elegantnému outfitu vetrovku či bundu. Vieme, že si tento odev nechávate v šatni, ale do divadla sa bunda naozaj nehodí.

Poraďte si s problémovými partiami

Zistili ste, že šaty, ktoré vám ešte pred pár mesiacmi dokonale sadli, vás tlačia a sem-tam vykúka nejaký faldík? Ako tieto krivky zamaskovať, aby ste si nemuseli kupovať nové šaty? Máme pre vás niekoľko riešení

Sťahovacie nohavičky a tvarujúce pančušky

Asi najjednoduchšia a najlepšia voľba, s ktorou môžete svoj problém rýchlo vyriešiť. Nohavičky s vyšším pásom pokrývajú takmer celú oblasť bruška, bokov či pása, a vďaka silnej kompresnej schopnosti materiálu dokážu tieto partie vyhladiť a opticky zoštíhliť. Pančušky majú rovnaký princíp, ale môžu vám zoštíhliť ešte aj oblasť stehien.

Mohlo by vás tiež zaujímať: 5 tipov ako oblečením zakryť veľké bruško 

Tvarujúce tielko alebo zoštíhľujúce body

Táto možnosť je skvelá, ak ste zvyknutá nosiť tielko či body. Ak potrebujete dotvoriť vašu postavu, určite siahnite po tvarujúcom tielku alebo body. Toto prádlo je rovnako diskrétne ako tielka a okrem toho vás v chladnejších mesiacoch dobre zahreje.

Ďalšie outfitové inšpirácie: