Kaštieľ Pálffy vo Svätom Jure 6. decembra otvoril svoje brány módnemu dizajnérovi Ferovi Mikloškovi, ktorí pôsobí na slovenskej módnej scéne už od roku 1997. Predstavil tu svoju najnovšiu módnu kolekciu s názvom MIKLOSKO GOLDEN AGE, ktorej sme boli súčasťou aj my – Topankovo.sk. Historická neorenesančná sála sa stala dokonalým priestorom predstavenia dekadentnej bielo zlatej kolekcie. Poďte sa s nami pozrieť na to, ako prehliadka Golden Age prebiehala a ako celú atmosféru luxusu umocnili jednotlivé modely.

Fero Mikloško vyštudoval umeleckú školu so zameraním na tvorbu divadelných kostýmov a krojov. Nezaprie v sebe zručnosť a kumšt krajčírskeho remesla, je majster detailu a prepracovania modelov. Vytrvalosťou a talentom sa od svojich pätnástich rokov postupne vypracoval na vrchol slovenskej módnej elity. Dnes, tesne pred päťdesiatkou, kraľuje na výslní showbiznisu a oblieka mnohé úspešné Slovenky naprieč generáciami. Vníma ženský pôvab a v jeho modeloch sa menia klientky na príťažlivú divu. Miluje glamour, noblesu, oslnivú krásu a okázalú vizuálnu veľkoleposť, ktorou sa tiež rád obklopuje.

Lodičky nájdete na stránke topankovo.sk

Prečo práve prehliadka s názvom GOLDEN AGE?

Prehliadkou s názvom GOLDEN AGE dizajnér nadviazal na vývoj a históriu moderných dejín odevného priemyslu a veľkých mien módnych tvorcov. Pridal však svoju vlastnú interpretáciu a víziu noblesy či luxusu súčasnosti. Prevládali prepracované strihy a dominantné farby – biela a zlatá. Diváci videli takmer 30 originálnych modelov a bolo to absolútne po prvýkrát, kedy ateliér MIKLOSKO predstavil na móle spoluprácu s inou značkou. Fero Mikloško s dizajnérkou Luciou Šimončič, ktorá stojí za značkou SKVOST, vytvoril kolekciu originálnych autorských šperkov. Signifikantné ručne šité brošne, náramky a náušnice boli súčasťou kolekcie GOLDEN AGE.

Návrhy v sebe niesli odkaz k zlatým časom, zároveň boli plné inovácií a kreativity, čo charakterizuje aj rokmi vyzretý rukopis Fera Mikloška. Nechýbala ani nadčasová elegancia, noblesa a ženskosť. Práve tú pretavil do hudobnej podoby skladateľ Peter Dan Ferenčík, ktorý skomponoval a pripravil 20-minutovú skladbu len pre túto príležitosť. Celá 20-minutová skladba reprezentuje modely z kolekcie, je bohatá, éterická a farebná.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Fashion LIVE! 2023 opäť nesklamal a my sme boli pri tom! 

Lodičky nájdete na stránke topankovo.sk

Fero Mikloško pri realizácii kolekcie spolupracoval opäť so zahraničným výrobcom látok, ktorý je povestný vysokou kvalitou a tradíciou. Vyrába ich už desiatky rokov a dodáva aj popredným svetovým značkám, a to je zárukou jedinečnosti každého modelu. Španielsky dodávateľ zastrešil drvivú väčšinu materiálov. V kolekcii  sa objavil zlatý brokát, hodváb, či rôzne moderné prevedenia florálnych čipiek. Pri výrobe lookov na prehliadku sa samozrejme použili aj látky typické pre večerné róby, akými sú modal, cupro, či satén. Všetky modely dopĺňali krásne topánky od nás z Topankova.

Lodičky nájdete na stránke topankovo.sk

PARTNERI PREHLIADKY MIKLOSKO GOLDEN AGE

 • SKVOST
 • Kaštieľ Pálffy
 • MB Panónska – Mercedes-Benz
 • TOPANKOVO
 • ENVY klinika
 • TUI Slovensko
 • CAMPARI – Ultra Premium Brands Slovakia
 • VIAJUR
 • BUDIŠ
 • Fann parfumérie
 • Europapier Slovensko
 • Whatever Production

Mohlo by vás tiež zaujímať: Módne ikony a ich vplyv na módu