Predpokladám, že nie je žena, ktorá by vo svojej šperkovnici nemala aspoň jeden perlový doplnok. Perly nosili už naše babičky, prababičky, aj maminy a budú ich pravdepodobne nosiť aj naše dcéry a vnučky. Sú totiž nadčasové.

Aj keď doteraz boli perly príznačné práve pre šperky, za posledné obdobie môžeme perly pozorovať na šatách, kabelkách, čelenkách a dokonca už druhú sezónu aj na topánkach.

To, čo by nám rok, dva dozadu prišlo smiešne, je teraz úplne bežné a perly si nachádzajú svoje miesto na čižmách, mokasínach, šľapkách a dokonca aj na papučiach.

Aj keď nehovoríme o pravých perlách z hlbín mora, ich miesto vo svete módy je nepopierateľné.

Perly na krku

…sú klasika, ktorá neomrzí. Trendy v náhrdelníkoch sa však menia ako móda všeobecne, preto aj náhrdelníky na sezónu jar-leto 2021 majú svoj príznačný vzhľad.

Vrstvené náhrdelníky v kombinácií zlato-perly budú toto leto častým doplnkom moderných žien. Nielen, že celkový vzhľad zjemnia, navyše budete s nimi ženská ako nikdy.

Perly vo vlasoch

Perly na ušiach, prstoch aj rukách sú klasika, ktorá nikoho neprekvapí, ale čo tak zakomponovať perly do vlasov? Nemusíte mať dlhú a hustú hrivu či riešiť komplikované účesy. Stačí dobre zvolená sponka či čelenka a nedbalo rozpustené vlasy získajú nežný nádych.

Perly na nohách

Prečo nie? Sú nadčasové, štýlové a momentálne aj maximálne moderné. Perlové papučky sú rozkošným spojením plyšových sandálov, ktoré tento rok zaplnili takmer všetky e-shopy s obuvou a šľapkami s kožušinkou, ktoré obľubujeme už nejaký ten rok.

Aj napriek tomu, že sme ich nazvali papučkami, sú to rovnocenné šľapky, ktoré si môžete pokojne obuť k ľahkým šatám, rifliam, teplákom aj pred telku k pyžamku. 🙂

Jednoznačne najobľúbenejšou obuvou počas letných dní sú šľapky. Sú vzdušné, pohodlné a jednoduché na obúvanie. Ak sú k tomu štýlové, zaslúžia si 10 z 10 ako v prípade týchto na obrázkoch nižšie.

Pastelové farby budú už od jari zapĺňať stránky módnych časopisov. Nech si vyberiete perlový kúsok s farebným perlami, širšou alebo užšou podrážkou nešliapnete vedľa. Výber je na vašom vkuse a pohodlí, túto sezónu máte more možností.