Bezhlavé nakupovanie a honba za čoraz nižšími cenami za jeden kus oblečenia, ku ktorému sa niekedy bolo ťažké vôbec dostať. Aj to je realita dnešného sveta, kedy odvšadiaľ počuť pojmy ako udržateľnosť, recyklácia, negatívny dopad, environmentálna záťaž, a podobne. Každý môže začať od seba malými krokmi – trebárs zmysluplnejším nakupovaním. Čo tak mať v šatníku po ruke ozaj kombinovateľné a znovupoužiteľné nestarnúce kúsky, s ktorými viete dlhodobo vytvárať zaujímavé outfity? 

Lodičky

Pôvabne ženské! Stavte na čiernu a béžovú. Tieto farby tvoria pár, na ktorý sa vždy môžete spoľahnúť. Čo sa týka prevedenia môžete si zadovážiť lesklé alebo matné, s jemnou štruktúrou či so semišovým zvrškom. Všetko je to klasika čo zachráni každý outfit. Hodia sa k elegantnejším ale aj basic lookom, viete si ich vziať na svadbu, aj do kina. Ak sú pre vás výšky tak trochu problém skúste siahnuť po prijateľnejšom podpätku. Príjemne sa nosia napríklad lodičky s hrubým podpätkom, ak si vyberiete tie správne, budú pôsobiť rovnako šmrncovne ako ihličkové, akurát sa budete cítiť viac v pohode.

Lakované béžové lodičky kúpite TU

Tenisky

Ak ste teniskovy maniak je nám jasné, že máte doma veľkú zbierku rôznych typov. Nie však všetky sú hodné opakovaného nosenia. Niektoré nosíte iba k vybraným kúskom, iné zase už tak dobre neslúžia alebo už nie sú pre vás dostatočne trendy a ich pôvab zrazu vyfučal. Kúsok, po ktorom sa oplatí siahnuť všetci dobre poznáme už roky. Sú to obyčajne neobyčajné conversky. Viete ich perfektne doladiť. Skvelo vyzerajú so sakom, sukňou, k rifliam, nohaviciam, šortkám, skrátka univerzálny kúsok, ktorým nič nepokazíte. Ich kultové prevedenie v béžovej a bielej je stávka na istotu.

Kabelka

Každý deň sa niekam náhlite a potrebujete mať svoje veci usporiadané? Mať v zásobe praktické kúsky sa vždy vyplatí. Ak si rozmeníme bežný deň na drobné, logicky nám z toho vychádza, že určite potrebujete minimálne 2 rôzne typy tašiek. Na bežný deň do práce – malo by to byť asi niečo väčšie, no nie moc zaťažujúce. Rozhoduje tiež koľko vecí si potrebujete so sebou zobrať, nosievate pri sebe aj notebook? Siahnite po taške z pevného materiálu s trendy prevedením a účelným vnútorným usporiadaním. Ak sa veľa presúvate skúste zvážiť šik ruksak. Druhá polovica dňa patrí skôr oddychovejším aktivitám – aspoň by teda mala. Nato vám postačí menší rozmer kabelky. Tu sa už môžete poriadne vyhrať s variáciami, avšak prínosné pre vás určite budú basic kúsky v základných farbách. Nemusíte potom riešiť zložité kombinácie a neustále si presúvať veci z jednej tašky do druhej. 

Biela blúzka 

Klasika všetkých klasík, ktorá bude snáď naveky trendy. Či už siahnete po tradičnom strihu alebo sa vybláznite pri sofistikovanejších prevedeniach nešliapnete vedľa. Blúzka sa dobre kombinuje s čiernymi koženými nohavicami, s roztrhanými džínsami, áčkovou či puzdrovou sukňou alebo si ju môžete dať aj pod pulover, sveter či sako. Viete ju využiť na rôzne príležitosti a mnohokrát vás zachráni. S farbami pri dolaďovaní celkového looku môžete byť odvážnejšia, keďže základný kúsok je bielej farby. Ak nemáte rada tento typ odevu pretože sa stále vyťahuje z nohavíc, siahnite po blúzke vo variácii s body

Malé čierne

Jasné, tie skrátka musíme spomenúť. Čierna farba vo všeobecnosti vo vašom šatníku neurobí žiadnu neplechu, skôr bude nápomocná. Pod pojmom malé čierne samozrejme myslíme krátke čierne šaty na milión príležitostí. Aj keď budú úplne basic viete ich za každým zladiť do trochu inej podoby. S vysokými čižmami, lodičkami, klobúkom, zaujímavými pančuškami, sandálmi alebo kreatívnym zvrškom zabodujete. Už vás nezastihnú žiadne nečakané akcie.