Zatiaľ čo naše maminy nosili tenisky iba do telocvične a do prírody, my ich dnes nosíme takmer všade. Podobne ako v prípade mužov, aj medzi ženami a ženskými outfitmi si našli svoje miesto a dnes ich kombinujeme viac-menej so všetkým. Stačí trocha odviazanej nálady a v teniskách môžeme vyraziť takmer kamkoľvek.

Pokiaľ v minulosti bola podobne ako odev, aj obuv podriadená konvenciám, dnes si môžeme obliecť a obuť vážne čokoľvek. 21. storočie búra všetky bariéry a to čo bolo ešte pred niekoľkými rokmi nemysliteľné, je dnes úplne bežné. Živým príkladom sú aj dámske tenisky.

Vedeli ste, že prvé Converse tenisky boli vytvorené už v roku 1917? Odvtedy prešli dlhú cestu a dnes nájdeme na trhu tenisky od výmyslu sveta.

Tenisky na platforme

Pre niektoré vrchol nevkusu, pre iné must have kúsok. Tenisky na platforme majú hneď niekoľko pozitív. Okrem toho, že topánkyna platforme sú momentálne veľmi moderné, chránia nohy pred vlhkom, chladom a ženám, túžiacim po dlhých nohách, pridajú pár centimetrov navyše.

Kombinovať ich môžete s akýmkoľvek športovým outfitom, no pokojne ich obujte k širokej tylovej sukni alebo ním doplňte komplet sako+ nohavice.Ttento uhladený štýl rozbije a v kombinácií s tou správnou kabelkou budete chic ako nikdy.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Birkenstock šľapky: 6 spôsobov ako ich štýlovo nosiť 

Slip on tenisky

Dámske slip on tenisky sa objavili v našich obchodoch už pár rokov dozadu a okamžite si našli svoje fanynky. Tento uhladený štýl zaimponoval mnohým ženám, ktoré ich okamžite zaradili do svojich outfitov. Kombinovať ich môžete so športovými šatami, šortkami aj s teplákmi. Vaše okolie ocení osobitý štýl a vaše nohy sa vám odvďačia za pohodlie, ktoré tieto topánky jednoznačne ponúkajú.

Chunky tenisky

Vitajte späť 90-te roky. Chunky tenisky, ktoré mnohé poznáte len z videoklipov, sa vrátili na módne móla a aj do našich ulíc. Kombinácia tenisiek na platforme a slip on je štýl, ktorý si zaslúži našu pozornosť. Metalické, farebné aj jednoliate. Na výber je dnes more možností.  Ak sa nejedná o spoločenskú udalosť s vyhradeným dress code-om, kombinovať ich môžete naozaj s čímkoľvek v čom sa cítite pohodlne a vo svojej koži.

Členkové tenisky

Členkové tenisky nie sú žiadna novinka. Novinkou však je, že nech príde na trh akákoľvek tenisková móda, myslí aj na tento, vysoký, strih tenisiek. Nájsť ich teda môžete v prevedení slip on, na platforme aj ako chunky. Pozor na ne by si mali dať ženy s kratšími alebo širšími lýtkami. Tento strih totiž opticky lýtko skráti a v kombinácií s krátkou sukňou alebo šortkami nemusí postave lichotiť.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Ako kombinovať obuv s oblečením