Jar je nádherné obdobie. Slniečko v tomto období však býva veľmi klamlivé. Rána sú chladnejšie a cez deň sa stupne vedia vyšplhať veľmi vysoko. Nemali by sme preto pred odchodom z domu zabúdať na najvrchnejšiu časť nášho oblečenia.

Okrem klasických kožených či rifľových búnd, by to mal byť práve ľahší jarný kabát, ktorý by nemal chýbať v šatníku žiadnej z nás. Ak chcete vedieť,  ktoré sú tie TOP na jar 2020, čítajte ďalej! 🙂

KVETOVANÝ KABÁT

Kvetinové vzory sú tohtoročný MUST HAVE ! V obchodoch ich vidíme na doplnkoch – rôznych šatkách, čelenkách či náušniciach, na kabelkách , ale aj na topánkach či jednotlivých kúskoch oblečenia.  Ak ste jedna z tých žien, ktorá miluje tieto vzory, tak odpoveď pri výbere je jednoznačná. Takýmto kabátom oživíte každý jednoduchý outfit, či už idete do práce, do školy, na večeru. K rifliam, teniskám, ale aj lodičkám. Odporúčame skôr nekombinovať vzory, ale nechať ho vyniknúť samotný. Ak chcete zvýrazniť pás, voľte kabát s opaskom, ten po zviazaní vytvorí dokonalú ženskú postavu v tvare presýpacích hodín. Ak ho budete nosiť rozopnutý, opasok jednoducho zviažte za chrbtom.

KÁROVANÝ KABÁT

Káro je nesmrteľné! Ak ho zvolíte na kabáte, neoľutujete! Opäť vie byť tak výrazný, že s ním zaujmete na prvý pohľad, čiže k  jednofarebným outfitom ideálny.  No tu sa nemusíte báť aj kombinácií vzorov, potlačí alebo kombinácie kára s károm. Oblečte si nohavice s takýmto vzorom, jednofarebný top alebo rolák a mokasíny. Taktiež si káro vyberte podľa toho, ktorého farebná škála je vám blízka a vo vašich šatníkoch sa tie farby nachádzajú.  Potom si stačí vybrať jednu konkrétnu, ktorá sa na ňom nachádza a doladiť v tom odtieni napr. tričko, tenisky alebo kabelku.  Vzniká tu priestor na mnoho farebných kombinácií.

FAREBNÝ KABÁT

Skúste upustiť od klasických čiernych, hnedých, béžových kabátov a vsaďte na jednu výraznú farbu. Jar si to priam pýta! Choďte do sýtej červenej, žltej alebo zelenej. Keďže bude táto farba dominantná, vyberte si ju starostlivo podľa typológie. Ak si nie ste isté, aká farba sa vám hodí, skúste si niečo o tom naštudovať a my sa tomu môžeme povenovať v ďalšom článku.  Ak sa naučíte pár typov aké farby sa vám hodia, urobí to veľa „muziky“. Vytiahne to váš pohľad, vaša pokožka nebude vyzerať mdlo… Ku kabátu si oblečte rifle, tenisky, doplňte trendy ľadvinkou, alebo elegantné nohavice, členkové čižmy a klobúk. Nižšie postavy by mali siahať po kabáte s V-čkovým výstrihom, určite nie so stojačikom.

KLASICKÝ TRENČKOT

Samozrejme, sa medzi nami nájdu aj dámy, ktoré nemajú odvahu na takéto odvážne farebné kúsky ako sme písali vyššie, alebo jednoducho to nie je vhodné pre danú príležitosť.  Preto v takýchto situáciách odporúčame siahnuť po klasickom trenčkote. Je to ten nadčasový kúsok z ľahkého materiálu, ktorý určite využijete niekoľko rokov a nevyjde z módy ešte veľmi dlho. Nebojte sa preto investovať. Tu siahnite po nevýraznejších farbách, ako je béžová, tmavomodrá alebo aj čierna. Vyššie postavy si vyberte dlhšie, pod koleno alebo siahajúce do pol lýtok. Pre nižšie dámy skôr tie kratšie, siahajúci maximálne pod zadok.

Výhodou týchto kabátov je, že sa dajú nosiť nie len na jar, ale aj v jeseni !  Preto sa nebojte do tohto kúsku investovať. Zaručujeme Vám, že visieť v skrini bez využitia, určite neostane 🙂