Sukne sú skrátka rafinovaný ženský kúsok, ktorý milujeme. Podčiarkujú naše krivky a vedia zvýrazniť práve to, na čo máme náladu. My sa dnes pozrieme konkrétne na veľmi vyhľadávanú módnu záležitosť zvanú midi sukňa!

Dĺžku midi sukne si môžete predstaviť v rozpätí tesne pod kolená až po členky. Ak ste tento kúsok ešte nezaradili do svojho šatníka, určite po ňom siahnite. Dostupných je množstvo materiálov a dizajnových prevedení, preto nebude pre vás ťažké vybrať si tú pravú, v ktorej sa budete cítiť najlepšie.  

Pre aký typ postavy je vhodná?

Netrápte sa tým, akú máte postavu a či sa vám táto dĺžka bude hodiť. Ak si dáte pozor na pár vecí, môžete ju bez problémov nosiť. V tomto prípade platí, že čím nižšia postava, tým kratšia sukňa. Ideálne je tiež pridať lodičky s vysokým podpätkom. Naopak, ak ste vysoká, máte vyhraté. Môžete v tomto smere experimentovať a pokojne si uletieť aj na extravagantnejších kúskoch a rôznych dĺžkach. Vypasovaná puzdrová sukňa vie vyčariť naozaj krásnu ženskú postavu.

Midi sukňa s áčkovym strihom má tiež svoje nepísané pravidlá. Dokáže zakryť plnšie boky a zdôrazniť štíhly pás. Ak je sukňa zaujímavá svojim prevedením, stačí k nej pridať už len jednoduchý hladký top. Vlasy si vyčešte do vysokého drdola, ktorý vás ešte viac opticky predĺži.

S čím ju kominovať?

Skvelo ladí so skráteným topom. Pre ležérnejší styling použite obyčajné basic tričko s nápisom či so vzormi. Na vrch pridajte džínsovú bundičku alebo kratšiu koženku. Čo sa týka farieb, môžete celý look ladiť do jednej farby – napríklad čiernej. Pri tejto kombinácii sa nemusíte obávať, že vás bude niekde niečo zbytočne rozširovať. K sukni sa hodia baleríny, tenisky, sandále s viazaním, no najviac vysoké lodičky. Voľba je však na vás, dôležité je aj to, kam sa v outfite vyberiete.