Za posledné roky sa midi šaty dostali na prvé priečky obľúbenosti. Vyhľadávajú ich ženy každého veku a svedčia akémukoľvek typu postavy. No vedeli ste, že pokiaľ chcete nosiť midi na viacero príležitostí, nemusíte si stále kupovať nové a nové? Prečítajte si, ako zladiť jeden pár tak, aby ste boli stále iná.

„Midi“ je označenie pre šaty, ktoré siahajú približne po úroveň kolien. Môžu byť trocha dlhšie alebo kratšie, no stále pôsobia ako niečo medzi mini a dlhými šatami. Môžu byť obtiahnuté, voľné, s ramienkami, ale aj s dlhým rukávom.

A presne tento typ šiat búra mýty o tom, že žena by nemala mať to isté oblečenie na viacerých udalostiach za sebou. Ak viete, ako ich zladiť, poslúžia vám určite viac ako raz. Tak šup-šup, vytiahnite svoje obľúbené midi zo skrine a prečítajte si, ako si poradiť s kombinovaním na rôzne príležitosti.

Midi na víkend

Midi šaty sú stavané na pohodové víkendy, kedy venujete čas sebe. Počas chladnejších dní si oblečte tenký rolák, ktorý dáte pod šaty. Pridáte tak troška tepla bez toho, aby ste zakrývali svoj obľúbený kúsok. Look dotvoríte za pomoci dlhého kabáta a masívnych čižiem.

Midi do kancelárie

Dumanie nad oblečením do práce môže trvať celé veky. Vonku je už poriadna zima a v kancelárii zasa príjemné teplo, tak ako si vybrať? Potrebujete sa poriadne zababušiť. S vrstvením vám pomôžu primárne dva kúsky – pulóver a šaty.

 A presne tie šaty, v ktorých ste si užívali víkendovú shopping terapiu alebo preberali najnovšie klebety u kamarátky, sú vhodné aj do pracovného prostredia. K outfitu pridajte štýlový opasok a vysoké čižmy.

Midi na špeciálnu príležitosť

Kľúčovým prvkom, ktorý urobí z ležérneho looku elegantný, sú správne doplnky. K midi šatám dolaďte výrazné náušnice, saténovú čelenku a malú kabelku. Nezabudnite ani na topánky na opätku, ktoré zvýraznia vašu ženskosť. V kombinácii so správnym líčením a účesom bude výsledok dokonalý.