Robia to módne ikony, tak prečo by ste nemohli aj vy? Zakamuflovať nejaké to kilo navyše už dnes nie je žiaden problém, stačí siahnuť po vhodnom strihu. Podľa jedného výskumu dokonca až 90% mužov nezaujíma vzor plaviek. Preto je úplne jedno, či si kúpite retro plavky, bodkované alebo námornícke s prúžkami. Muži spozornejú až vtedy, ak sú plavky sexy! A to dokáže dosiahnuť žena s akýmkoľvek typom postavy! Neveríte? My vás o tom presvedčíme!

Základné pravidlo určite poznáte: správna veľkosť! Plavky by sa nemali zarezávať ani byť príliš voľné. Pri výbere farby sa zamerajte na odtieň vašej pleti a vlasov. Ak máte svetlejší typ pleti, siahnite po plavkách v živých a teplých odtieňoch, ako je napríklad červená. Svetlejšie blondínky budú skvele vyzerať v zelenej a ružovej farbe, ale nemali by sa vyhýbať ani oranžovej alebo žltej.

Plavky pre postavu v tvare hrušky

Ženy s typom postavy hrušky majú širšie boky a užšiu hornú časť tela. Preto je dôležité dosiahnuť rovnováhu medzi spodnou a vrchnou časťou tela. Je vhodné zvoliť plavky s väčším výstrihom alebo volánikmi, aby ste upútali pozornosť na vrchnú časť vašej postavy. Vyhýbajte sa šortkovým plavkám alebo vrstveným spodným dielom.

Plavky pre typ postavy jablko

Ak je vašou slabinou práve bruško, nezúfajte! Súčasné módne trendy sú priaznivé práve pre tento typ postavy. Veľkým hitom sú plavky s vysokým pásom alebo tankiny. Ideálne bude, ak nájdete plavky s riasením v oblasti pásu, ktoré dokáže s vašou postavou spraviť zázraky! Skúste sa pozrieť aj na stránku saxana.sk, kde nájdete všetko, čo potrebujete. Môžete siahnuť aj po plavkách s plisovaním alebo pruhmi, ktoré môžu vytvoriť ilúziu kriviek.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Spodná bielizeň, ktorá vám uberie kilá navyše 

Postava v tvare presýpacích hodín

Tak, ale vy máte šťastie! Postava v tvare presýpacích hodín je ženská a inak to nevidí ani opačné pohlavie. Pri výbere plaviek máte voľnú ruku a môžete siahnuť aj po asymetrických strihoch alebo celých plavkách. Skvelou voľbou sú napr. jednodielne plavky s prestrihmi, aplikáciami a vzormi okolo pása. Pre obzvlášnenie môžete svoj look podčiarknuť klobúkom, slnečnými okuliarmi alebo plážovým oblečením.

Široký výber plaviek nájdete na www.saxana.sk

Plavky pre väčšie prsia

Aj v tomto prípade je rozhodujúci strih vrchnej časti plaviek. Push-up podprsenky nie sú ideálnou voľbou, preto je lepšie zvoliť vrchný diel plaviek s kosticami a hrubšími ramienkami. Tie vám poskytnú potrebnú oporu a nebudú pôsobiť vulgárne. Vyhnite sa volánikom, ak ešte viac nechcete zvýrazniť svoj dekolt.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Módne trendy jar/leto 2023 + outfitové inšpirácie na každý deň

plavky-podla-typu-postavy-jablko

Plavky pre menšie prsia

Pre ženy s menšími prsiami existuje veľké množstvo plavkových štýlov, ktoré vám môžu pomôcť pridať objem na správnych miestach. Môžete siahnuť po push-up podprsenkách, ideálne trojuholníkového strihu. Keďže push-up plavkových podprseniek nájdete v každom obchode hneď niekoľko, môžete pokojne experimentovať s tvarmi, strihmi, vzormi a farbami. Ak nepreferujete tento strih plaviek, kľudne siahnite po volánikoch. Pridajú vám ilúziu objemu a tvaru do oblasti pŕs.

Postava typu obrátený trojuholník

Máte širšie ramená a smerom dole sa vaša postava zužuje? Potom máte postavu typu obrátený trojuholník. Snažte sa dosiahnuť rovnováhu vo vašich proporciách a siahnite po plavkách asymetrického strihu. Svoje plecia môžete opticky zoštíhliť hrubšími ramienkami na plavkovej podprsenke a tmavšími farbami. Krok vedľa neurobíte ani s plavkami na jedno rameno. Vyhýbajte sa výstrihom ku krku, ktoré vás zbytočne viac rozšíria.

Široký výber plaviek nájdete na www.saxana.sk

Tip od nás: Chcete nohy až po zem? Túto sezónu sú veľkým hitom plavky s vykrojenými nohavičkami v štýle baywatch. Prípadne stačí, ak si spodný diel plaviek po bokoch vytiahnete vyššie ako obvykle.

V dnešnej dobe existuje množstvo plavkových štýlov, ktoré vyhovujú rôznym typom postáv. Či už máte postavu typu jablko či hruška, pamätajte, že najkrajšie plavky, ktoré môžete nosiť, sú úsmev a sebavedomie. Vďaka tomu budete neodolateľnémé na každom kroku!