Kto by bol povedal, že alternatívna móda našich mám dobehne aj nás a bude dokonca hitom roku 2021? Rok dozadu asi nikto. Dnes je to však úplne jasné. E-shopy pomaly zapĺňajú batikované kúsky, ktoré stoja za povšimnutie.

Batikované a šnurovacie, top sezóny 2021

Ak natrafíte na topánky, ktoré sú batikované a šnurovacie zároveň, máte tohtoročnú sezónu jar-leto 2021 jednoznačne vyhraté. Výhodou týchto batikovaných vzorov je predovšetkým ich univerzálnosť. Množstvo použitých farieb vám umožňuje široké spektrum kombinácií s oblečením.

Či už siahnete na jednoliaty look oživený takýmito topánkami, alebo sa s farbami vyhráte od hlavy po päty je na vás. K veselým farbám nezabudnite pridať aj veselú náladu 🙂

Z pohodlia domova rovno na prechádzku

…aj takto by sa dal nazvať, na prvý pohľad „úlet“ módnych dizajnérov v podobe plyšových sandálov. Čo im nesmieme uprieť je jednoznačne nápaditosť a pohodlie, ktoré je pre naše nohy prvoradé. Je možné, že si na ne budete chvíľu zvykať v pohodlí svojich obývačiek, v lete ich však budú plné ulice, tým sme si istí.

Nevyhli sa jej ani tenisky

Pobozkané jednorožcom či okúpané v dúhe, to sú prívlastky, ktoré vám napadnú bezprostredne pri pohľade na tieto tenisky.

Farebným kombináciám sa medze nekladú a výhodou tohto vzoru je, že si ho viete v pohodlí domova hravo vyladiť. Pozor si musíte dávať iba na kombináciu farieb, ale o tom v ďalšej kapitole.

Batikujte v pohodlí domova

Zaľúbili ste sa do týchto farebných topánok a radi by ste ich doplnili časťou odevu alebo skúsili vlastnú kombináciu farieb? Skúste batikovať doma, ako naše maminy.

Na prvý pokus radíme vyskúšať si to na staršom či nepotrebnom kuse látky, aby ste sa dostali do celého procesu bez zbytočného stresu z výsledku. Následne môžete batikovať, čo vám predstavivosť stačí.

Potrebovať budete: látku (tričko), špagát, farby na odev, podložku a ochranné rukavice

Postup je veľmi jednoduchý. Kúsok látky, tričko, ponožky alebo plátenú tašku, jednoducho čokoľvek čo ste si zvolili, najprv namočte do vody. Poriadne vyžmýkajte a premyslite si vzory, ktoré by ste chceli vytvoriť. Po premyslení začnite s uväzovaním. Pokojne to môžete po prvýkrát nechať na náhodu a uväzovať špagát ako sa vám páči a následne na konci uvidíte, aký vzor vám z akého uviazania vznikol.

V prípade, že chcete použiť niekoľko farieb naraz, pripravte si každú farbu v inej nádobe alebo fľaške, odkiaľ sa vám bude farba ľahšie aplikovať. Následne pomaly lejte farby na prázdne miesta tak aby vám farby ladili podľa predstavy. Začínajte vždy svetlejšími farbami a tmavšie si nechajte na záver. Zafarbenú látku či časť odevu nechajte poriadne zaschnúť a po vysušení odstráňte špagátiky. Výsledok bude jednoznačne originálny.