„Hmmm… tak v tomto nevyzerám úplne najlepšie.“ Povedali ste si niekedy tieto slová a pocítili ste potrebu okamžite schudnúť aspoň zo 5 kíl? Ideálne, keby sa to udialo do 10 minút. Vravíte si: „Veď to je nemožné“, a prvé vaše myšlienky smerujú k voľným svetrom, oversize košeliam či vyťahaným rolákom.
Tak na toto rýchlo zabudnite, milé dámy. Nedáme vám radu, čo robiť, aby ručička váhy ukazovala o 5 kíl menej. No zaručujeme vám, že ak sa budete pri výbere svojo oblečenia riadiť týmito pravidlami, vyzerať tak ROZHODNE budete.

1. Spodná bielizeň, základ, na ktorom stojí úspech

Koľké z vás si práve predstavili sťahovacie nohavičky s vysokým pásom až pod prsia? Áno, aj toto je jeden zo zaručených pomocníkov, avšak nie jediný. Tento typ sťahovacích nohavičiek je vhodný pod obtiahnuté oblečenie a na špeciálne príležitosti.

Čo však nosiť počas bežných dní? Na každodenné nosenie sú vhodné nohavičky so zvýšeným pásom a širšími bokmi.

Neodmysliteľnou súčasťou je dobre padnúca podprsenka. Tak pri podprsenke, ako aj pri nohavičkách je potrebné dávať veľký pozor na výber správnej veľkosti. Bielizeň má lemovať vašu postavu. V žiadnom prípade netlačí a nezarezáva sa do tela. Tukové vankúšiky sa snažíme predsa zakryť, nie zvýrazniť.

Čierne sťahovacie nohavičky

2. Výstrih v tvare písmena V

Je úplne jedno, či obľubujete blúzky, košele, topy alebo tričká. Uprednostňujte však tie, ktoré majú výstrih v tvare písmena „V“. Opticky vás predĺžia a vy budete pôsobiť štíhlejšie. Pri košeli alebo blúzke docielite želaný efekt jednoduchým rozopnutím prvých dvoch až troch gombíkov. Zďaleka sa vyhýbajte rovnému alebo okrúhlemu výstrihu, ktorý skráti hornú časť vášho tela.

3. Správna veľkosť a materiál

Jednou z najčastejších chýb pri úsilí zamaskovať tvar postavy je siahnuť po výrazne voľných kusoch odevu. Možno sa v nich cítite príjemne, pretože máte pocit, že všetko zakryjú. Vizuálne vás však ešte viac rozšíria.
Naopak, príliš obtiahnuté oblečenie pôsobí ako lupa, ukáže aj to, čo by si inak nikto nevšimol. Aký materiál je teda vhodný? Máme pre vás jednoznačnú odpoveď. Voľný padavý materiál je tou správnou voľbou.

4. Zvýraznite pás

Ak patríte medzi tie ženy, ktorým príroda nadelila ideálny tvar postavy v podobe presýpacích hodín, gratulujeme. Pokiaľ nie, nezúfajte a začnite tvarovať. K vytvoreniu štíhlejšieho drieku vám pomôžu:

  • košele, šaty a saká so strihom presýpacích hodín, ktoré sú v páse zúžené a v oblasti bokov sa mierne rozširujú,
  • sukne s Á-čkovým strihom,
  • opasky.

Priniesli sme vám niekoľko základných tipov, ako si dopomôcť k vytúženej postave. Dobrou správou je, že podobných pravidiel existuje oveľa viac. Ďalšie z nich vám prinesieme v pokračovaní článku.