Milovníci indickej kuchyne ju majú určite vo svojich kuchyniach a nemilovníci si ju po prečitaní tohto článku určite zadovážia. Reč je o kurkume. V Indií už dávno vedia, že kurkuma má nielen skvelú chuť, ale aj liečivé účinky. Je skvelým antioxidantom a má silné protizápalové účinky. Domáca pleťová maska z kurkumyPoďte si s nami pripraviť domácu pleťovú masku z kurkumy, ktorá nahradí aj drahé kozmetické produkty!

Ak sa chcete liečiť zvnútra, myslíte nato, že kurkumín sa veľmi ťažko vstrebáva do krvi, preto ak chcete jeho účinky podporiť, konzumujte ho v kombinácií s čierným korením, ktoré zvyšuje absorbciu kurkumínu až o 2 000%. Jeho protizápalové účinky sú také silné, že mnohokrát zodpovedajú účinku niektorých protizápalových liekov.

Mohlo by vás tiež zaujímať: 5 prirodzených spôsobov, ako sa zbaviť kruhov pod očami 

Prečo je domáca pleťová maska z kurkumy taká výnimočná?

V kombinácií s medom bude vaša pleť dokonale hydratovaná a jemná. Med má prirodzené protizápalové vlastnosti, vďaka čomu je skvelým pomocníkom pri liečbe psoriázy, suchej pokožky či dokonca popálenín. Ešte pred samotnou maskou vás musíme upozorniť na obzvášť veľkú opatrnosť pri manipulovaní s kurkumou, ak sa vám zafarbí oblečenie, držíme palce pri odstraňovaní fľakov. Viem o čom hovorím.

Ako si pripraviť domácu kurkumovú masku na pleť

Na medovo-kurkumovú masku vám postačí zmiešať pol čajovej lyžičky kurkumy s polievkovou lyžicou medu, najlepšie domáceho a naniesť na tvár a dekolt cca na 15 až 20 minút. Následne masku zmyjete vlažnou vodou.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Trápi vás pociť ťažkých nôh? Pomôžu vám tieto 4 babské triky

Jogurtovo-kurkumová maska je o niečo šetrnejšia k pleti. Jogurt upokojuje podráždenú pokožku, sťahuje póry a obnovuje prirodzené PH.  Stačí ak máte doma polievkovú lyžicu BIO bieleho jogurtu, čajovú lyžičku medu, v rovnakom množstve kurkumu a mletý ovos. Ten zamiešajte podľa potreby, tak aby maska bola tuhšia a dobre držala po nanesení na tvár a dekolt (ovos môžete nahradiť aj celozrnou múkou, prípadne obyčajnou hladkou/polohrubou). Malá rada: ak túto masku uložíte na 10-20 minút do chladničky, bude tuhšia a príjemne chladivá. Necháte ju pôsobiť 20 minút a zmyjete vodou.

Už po prvej skúsenosti budete unesené z výsledkov a po pravidelnom používaní si aj okolie všimne vašu žiarivejšiu, vypnutejšiu a mladistvejšiu pleť.