Prvý dojem je len jeden, a to aj v prípade pracovného pohovoru. Mnohé si možno poviete, že nejde o to čo máte na sebe, ale o to, čo viete. Aj keď je to gro úspechu, nezabúdajte na to, že vaše vyžarovanie a váš odev prehovára k okoliu skôr ako stihnete čokoľvek povedať. Outftit na pracovný pohovor by ste teda rozhodne nemali podceniť.

Ako sa teda obliecť na pracovný pohovor?

Jednoznačný vzorec úspechu neexistuje, no ak stavíte na klasické, vkusné oblečenie, v ktorom sa cítite dobre, určite tým nič nepokazíte. Čo si pod klasicky vkusným oblečením predstaviť? V prvom rade sa vyhnite výrazným farbám, extravagantným vzorom a radšej siahnite po neutrálnych tónoch.

Smart casual dress code nič nepokazí

Za posledné obdobie sa so smart casual dress codom stotožňuje čoraz viac spoločností. Na jednej strane pôsobí veľmi vkusne, na strane druhej, necháva priestor pre osobnosť uchádzača resp. zamestnanca. Kombinácia neformálnych šiat so sakom, ležérneho topu a sukne alebo elegantných nohavíc s obľúbeným blejzerom, dáva uchádzačkám more možností ako sa cítiť dobre a zároveň pôsobiť profesionálnym dojmom.

Business Formal Dress Code

Sú spoločnosti a zamestnania, ktoré si vyžadujú striktný dress code. Vtedy nie je o čom premýšľať a je nevyhnutné tomuto dress codu prispôsobiť, v deň pohovoru, aj svoj outfit. Ide hlavne o zamestnania v štátnej správe alebo bankovníctve. V tomto prípade, by ste mali zabudnúť na odviazané kreácie a staviť na klasiku. Čierno biela je rokmi overená kombinácia, ktorou nič nepokazíte. Top s nohavicami doplňte jednoduchými lodičkami alebo mokasínami, ktoré bývajú pre väčšinu žien, pohodlnejšou voľbou. Nič nepokazíte tiež jednoduchými, elegantnými šatami, no ani farbám sa nemusíte úplne vyhýbať, ako v prípade modelu s béžovou sukňou.

Niečo pre kreatívne duše

Samostatnou skupinou pohovorov sú kreatívne pozície. V tomto prípade odhoďte všetky tabuľky a vsaďte na originalitu a vlastný štýl. Farebný kostým s teniskami, či karované sako v kombinácií s koženými kraťasmi či sukňou. Aj to je spôsob, ktorým sa v prípade pracovného pohovoru na kreatívne miesto prezentujete.

Vždy si však pamätajte jedno. Ak stojíte pred otázkou ako sa obliecť na pohovor, v prvom rade dajte na komfort. Pocit pohodlia je základným predpokladom na to, aby ste sa pri pohovore sústredili na samotný rozhovor a nemuseli si tajne pod stolom vyzúvať nepohodlné podpätky alebo uvoľňovať pritesné nohavice.

Držíme palce 🙂