Topánky sú dôležitou súčasťou každého outfitu, s tým musí súhlasiť každá z Vás. Častokrát sú aj akýmsi nástrojom rozdeľovania ľudí do tried. Jednoducho povedané, čím drahší kúsok vlastníš, tým väčší frajer si. Nie vždy si však môžeme dovoliť kúsky, po ktorých nám srdce piští. Topánky sú jednoducho na to, aby sa nosili, no keď stoja milióny eur najradšej by sme ich vystavili do výstavnej skrinky. Existujú teda kúsky, ktoré stoja viac, než koľko by sme dokázali zarobiť za celý život. My máme pre Vás rebríček tých najdrahších a zároveň najluxusnejších topánok sveta v súčasnosti. Ak sa chcete aspoň vizuálne pokochať, alebo sa dozvedieť zaujímavosti o týchto klenotoch, pokračujte v čítaní ďalej.

#7…NIKE AIR MAG…

Na siedmom mieste v našom rebríčku sú tenisky Nike air mag, ktoré boli vytvorené ako limitovaná edícia. Je to replika obuvi predstavenej vo filme Návrat do budúcnosti. Tieto tenisky boli pôvodne spustené do predaja v roku 2011 a potom opäť v roku 2016. Obe uvedenia na trh boli v obmedzenom množstve. Vydanie z roku 2011 bolo obmedzené na 1 510 párov, zatiaľ čo vydanie z roku 2016 len na 89 párov. Spoločnosť Nike uviedla, že tieto tenisky nie sú určené na náročné aktivity, boli vyrobené hlavne za účelom vystavenia. Ak ich chcete vlastniť, tak si pripravte 22 000 eur. 

Najdrahšie tenisky na svete, najdrahšie tenisky, Nike air mag, pohodlné, vysoké tenisky.
Tenisky

Náš tip: Predstava, že by vaše nohy zdobili tieto štýlové Nike Air Mag je síce lákavá, ale my máme pre Vás pohodlnejšiu a lacnejšiu alternatívu. U nás nájdete množstvo štýlových tenisiek rôznych značiek, ktoré nemusíte mať vystavené doma na poličke, ale môžete si v nich ísť dokonca aj zabehať.

#6…THE HERMÉS BIRKENSTOCK SANDALS…

O priečku vyššie sa umiestnili tieto typické korkové sandále. Americký umelecký kolektív roztrhol štyri tašky Hermès Birkin, aby vytvoril najdrahšie sandále na svete. Dvojica takzvaných „Birkinstocks“, ktorá nemá oficiálnu príslušnosť k nemeckej značke obuvi Birkenstock, má cenu od 29 000 do 65 000 eur.

Pridrahé sandále, birkenstock, typické korkové sandále, štýlové sandále.
Šľapky

Náš tip: My máme pre Vás lacnejšie kúsky šľapiek od značky Birkenstock v rôznych farebných prevedeniach a taktiež si môžete vyberať buď z klasických korkových, alebo gumených verzií.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Ako kombinovať obuv s oblečením 


#5…TOM FORD CUSTOM BY JASON ARASHEBEN…

Nielen ženské topánky patria medzi tie najdrahšie na svete. Do nášho rebríčka sa dostal aj jeden pánsky kúsok. Nick Cannon z Wild n Out v spolupráci s America’s Got Talent poverili dizajnéra šperkov Jasona Arashebena, aby upravil pár mokasín Tom Ford. Arasheben posypal mokasíny 340 karátmi okrúhlych brúsených diamantov, ktoré sú osadené na bielom zlate. V súčasnosti majú hodnotu takmer 1,7 miliónov eur.

Drahocenné pánske mokasíny na svete, Tom Ford custom by Jason Arasheben, diamantové mokasíny.
Dámske mokasíny

Náš tip: Tieto pánske mokasíny sú síce ohromujúce, no my si ich vieme predstaviť len na nohách celebrít. Lacnejšie verzie dámskych mokasín nájdete u nás na Topankovo.sk.

#4…HARRY WINSTON RUBY SLIPPERS…

Postupne sa dostávame na vrchol nášho rebríčku. Titulom štvrté najdrahšie topánky sveta sa môžu pýšiť tieto magické rubínové papuče, ktoré sa objavili vo filme „Čarodejník z krajiny Oz“. Originál, ktorý nosila Judy Garland, je súčasťou súkromnej zbierky a je stále v pôvodnom stave. Ale ani originály nie sú tak cenné ako re-make známych topánok s názvom Harry Winston Ruby Slippers. Rekonštrukcia fantasy topánok z čias dávno minulých sa nedávno predala v aukcii za neskutočných 2,5 milióna eur.

Vzácne lodičky na svete, magické červené lodičky, fantasy topánky, filmové topánky.
Lodičky

Náš tip: Tieto červené lodičky vďaka svojmu fantasy vzhľadu, sú podľa nás naozaj vhodné len do filmového prostredia. Ťažko by sme ich totiž skombinovali k obyčajnému pracovnému outfitu. Preto Vám odporúčame naše spoločenské lodičky, ktoré jednoducho zladíte ku všetkému.

#3…DEBBIE WINGHAM HIGH HEELS…

Originálne, extravagantné, ale zároveň “not too much.” Tieto jemné, ihličkové sandálky od britskej návrhárky Debbie Wingham sú v súčasnosti tretie najdrahšie topánky na svete. Tento pár letných topánok zdobí viac ako 1 000 diamantov osadených platinou, ktoré sú ušité vďaka 24 karátovému zlatému drôtu. Zaujímavé sú aj vďaka nezvyčajným diamantom, ružovej a modrej farby. Ak ich chcete vlastniť, budete potrebovať 12,7 milióna eur.

Tretie najdrahšie sandále, Debbie Wingham high heels, originálne, extravagantné, diamantové ihličky.
Sandále

Náš tip: Ak nemáte takýto veľký obnos peňazí, ktoré môžete investovať do topánok, potom máme pre Vás tip. Siahnite po našich spoločenských sandálkach, v ktorých budete žiariť rovnako.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Ako vyčistiť biele tenisky

#2…PASSION DIAMOND SHOES BY JADA DUBAI…

Jada Dubai, značka so sídlom v Spojených Arabských Emirátoch, spolupracovala na vytvorení týchto okúzľujúcich ihličiek s Passion Jewelers, ktorí vytvárajú umenie prostredníctvom obuvi zdobenej šperkami. Tieto prepychové lodičky sú pokryté 236 diamantmi spolu s ohromujúcim 15-karátovým diamantom, ktorý sa nachádza na špičke topánky. Odborným obuvníkom trvalo deväť mesiacov, kým vyrobili tieto jedinečné ihličky z čistého zlata. Na trh boli uvedené v jedinom 7-hviezdičkovom hoteli na svete, Burj Al Arab, za vyše 14,5 milióna eur, čím si zaslúžili striebornú pozíciu v našom rebríčku.

Druhé najdrahšie topánky na svete, diamantové, zlaté heels od Jada Dubai, UAE, prepychové lodičky.
Lodičky

Náš tip: Vlastniť tieto nádherné Passion Diamond shoes by bola určite prestíž, ale predstava o ich zničení by Vás pravdepodobne veľmi mrzela. Preto siahnite radšej po našich štýlových lodičkách, pri ktorých nemusíte sledovať každý škrabanec.

#1…MOON STAR SHOES BY ANTONIO VIETRI…

A sme na vrchole nášho rebríčka!! Najdrahšie topánky na svete. Tento pár topánok v hodnote takmer 17 miliónov eur bol vyrobený z masívneho zlata, 30 karátového diamantu a meteoritu z roku 1576. Tieto topánky sú ukážkovým dielom podľa vzoru najvyššej budovy sveta, Burj Khalifa. Pevné zlaté podpätky majú tvar tohto mrakodrapu, pričom zvršok je posiaty diamantami. Nám, obyčajným smrteľníkom, sa môžu zdať neprimerane drahé, ale nadšenosť, úsilie, remeselné spracovanie a materiály, ktoré sú súčasťou ich výroby, z nich robia hodnotnú investíciu pre bohatých, ktorí si ich môžu dovoliť.

Najdrahšie a najluxusnejšie topánky na svete, Moon star shoes by Antonio Vietri, podľa vzoru Burj Khalifa, posiate diamantami.
Sandále

Náš tip: Je nám jasné, že na tieto topánky si väčšina z nás nenasporí za celý život a preto u nás nájdete cenovo prístupnejšie alternatívny sandálok, ktoré tiež pôsobia veľmi štýlovo a luxusne.

Tak čo myslíte, stoja tieto modely topánok za tak obrovské množstvá peňazí? Investovali by ste do nich, ak by ste na to mali?