Keby sme si mali vybrať jednu farbu, ktorú by sme nosili v chladnejšom počasí, bola by to sivá. Tento typický zimný odtieň je formálny a zároveň elegantný a ženský. Aj napriek tomu, že mnohé z nás ho považujú za fádny a smutný, dá sa naozaj perfektne kombinovať. Pokiaľ viete, ako šedú nakombinovať, pomôže vám ubrať roky a vytvoriť zaujímavé kombinácie.

Upokojujúca a flexibilná

Najväčším plusom šedej je, že dokáže neutralizovať ostatné farby. Preto je skvelým doplnkom k výraznejším odtieňom, ako sú napríklad oranžová, červená alebo žltá. Na okolie pôsobí upokojujúco a zodpovedne.

Energia šedej farby

Sivá v sebe ukrýva rozhodnutia, úspech a profesionalitu. Je vhodná pre ženy, ktoré chcú zapôsobiť na ostatných, no zároveň by nerady vyžarovali príliš rušivé vibrácie. Je vhodná do formálneho prostredia, ale aj na každodenné nosenie.

Šedá v praxi

Sivá je určená najmä na jeseň a zimu, no nemali by ste na ňu zabúdať ani v letných mesiacoch. Na jar a v lete zvoľte bledšie odtiene, ktoré pôsobia jemne a dievčensky. Šedá je veľmi jednoducho kombinovateľná, počas celého roka ju môžete ladiť s bielou, ružovou, tyrkysovou, tmavozelenou, kráľovskou modrou a béžovou.