Svadobná sezóna je v plnom prúde a vy rozmýšľate nad dokonalým outfitom? Či už ste nevesta, svadobná mama, družička alebo hosť, po tomto článku si outfit bezpochyby vyskladáte! Pripravili sme si pre vás tipy a inšpirácie vhodných šiat, ktoré podčiarku všetko, čo je na vás úžasné. Nech už túžite po kráľovskom šate, hravej neformálnosti alebo sofistikovanej elegancii, nechajte sa nami inšpirovať, aby ste na svadbe vynikli.

Nevesta

Pre nevestu je výber svadobných šiat nepochybne najdôležitejším rozhodnutím. Nájsť ten správny štýl a strih, ktorý podčiarkne vašu osobnosť a krásu, nie je ľahkou úlohou. Pri výbere však zvážte svoju postavu, farbu pleti, svadobné priestory a váš osobný štýl.

Svadobná mama

Svadobná mama hrá na svadbe významnú rolu. Siahnite preto po elegantných šatách, v ktorých sa budete cítiť pohodlne a sebavedomo. Myslite na to, že sa na vás bude upierať veľká pozornosť, preto nezabudnite váš outfit doladiť k dokonalosti vďaka doplnkom. Siahnite po pohodlných lodičkách a outfit doplňte kabelkou.

*všetky produkty nakúpite na www.topankovo.sk

Vyhýbajte sa čiernej farbe, hlbokým výstrihom, špagetovým ramienkam či minisukni. Trendové sú krátke alebo trojštvrťové rukávy, jednofarebné šaty, alebo kostýmy v pastelových farbách. Ak máte zopár kíl navyše, skvelou voľbou pre vás sú práve zavinovacie šaty, ktoré zakryjú vaše nedostatky. Skvelým materiálom je satén, čipka, ľahký šifón alebo zamat. V letných mesiacoch môžete siahnuť po kratších šatách a počas zimy zas naopak.

Družička a hosť

Bez družičiek si dnes množstvo ľudí svadbu ani nedokáže predstaviť. Ich šaty môžu byť jednoduché, elegantné alebo štýlové a veľakrát sú zladené s farebnou výzdobou svadby. Môžete siahnuť po mini, midi alebo maxi šatách, ale vyhnite sa príliš vyzývavým šatám a bielej farbe (pochopiteľne).

Mohlo by vás tiež zaujímať: Dress code na svadbu

*všetky outfity nájdete na Topankovo.sk

Myslite na svadobnú sezónu a miesto konania. Na letnú / vonkajšiu svadbu zvoľte ľahké látky ako šifón alebo bavlnu. Na svadbu v zime alebo v interiéri zvážte ťažšie látky, ako je zamat alebo satén.

Či už ste svadobná družička alebo hosť, berte do úvahy aj stavbu vášho tela. Vyberte si šaty, ktoré budú lichotiť vašej postave. Napríklad, ak nemáte definovaný pás (postava typu jablko) stiahnite po šatách v áčkovom strihu. Vždy však nezabudnite k outfitu doladiť topánky, kabelku a doplnky.

Mohlo by vás zaujímať: Módne faux pas a ako sa im najlepšie vyhnúť  

*viac inšpirácie nájdete v kolekcii Wedding edition na stránke www.topankovo.sk

Každá z týchto úloh je špeciálna a jedinečná, a preto je dôležité venovať dostatočný čas výberu šiat. Nech už je váš štýl tradičný alebo moderný, dôležité je, aby ste sa cítili pohodlne a krásne.